طرح آمارگیری شاخص‌های چندگانه سلامت در قزوین آغاز شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69837
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
همزمان با سراسر کشور
شاخص : رئیس مرکز بهداشت استان قزوین گفت: همزمان با سراسر کشور طرح آمارگیری شاخص‌های چندگانه سلامت و جمعیت در استان آغاز شد.

سید سعید اسکویی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به آغاز طرح آمارگیری شاخص های چندگانه سلامت و جمعیت در استان قزوین، اظهار کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور تا ۳۰ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت استان قزوین اعلام کرد: در این طرح یک هزار و ۳۰۰ خانوار استان مورد پرسشگری قرار می گیرند.

این مسئول تصریح کرد: در طرح سرشماری شاخص های چندگانه سلامت جمعیت پرسشگران به صورت خوشه‌ای با مراجعه به محل سکونت خانوارها و انجام مصاحبه چهره به چهره چهار نوع پرسشنامه شامل خانواده، زنان، مردان بیشتر از ۱۵ سال و کودکان کمتر از پنج سال را تکمیل می کنند.

اسکویی با بیان اینکه آمارگیری در این طرح به صورت تصادفی توسط تیم های ۲ نفره با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی از مناطق مختلف استان انجام می شود، اضافه کرد: هر خانوار توسط تیمی، مورد پرسشگری قرار می گیرد که پرسشنامه های خانوار و مردان، توسط نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی و پرسشنامه های زنان و کودکان توسط نماینده دانشگاه علوم پزشکی، تکمیل می شود.

وی در انتها یادآور شد: اطلاعاتی که از کلیه خانوار جمع آوری می شود طبق قانون محرمانه بوده و صرفاً در امر برنامه ریزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار