طرح تابستانه خاطرات ماندگار هفت در مساجد برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105961
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۵۵
به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزی قزوینی
شاخص : حجت الاسلام قلی‌پور گفت: یكی مهم‌ترین جنبه‌های مسجد، مسائل آموزشی است؛ بسیاری از جوانان از درس و كلاس گریزان هستند ولی برگزاری كلاس‌های آموزشی مورد علاقه جوانان در جذب آنان مؤثر است.

حجت الاسلام میلاد قلی‌پور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه کلاس‌های تابستانه «خاطرات ماندگار هفت» اظهار کرد: این کلاس‌ها برای هفتمین سال متوالی ویژه دانش‌آموزان مقطع چهارم ابتدایی تا ورودی‌های نهم راهنمایی در قزوین برنامه‌ریزی شده است.

قلی‌پور در ادامه گفت: برای اولین سال است که این برنامه‌ها در ۲مسجد دباغان (کانون رضوی) و مسجد صاحب‌الزمان(عج) واقع در خیابان مولوی برگزار می‌شود.

این فعال فرهنگی با اشاره به برنامه‌های تدوین شده به منظور غنی‌سازی ایام فراغت دانش‌آموزان ابراز کرد: تاکنون بیش‌از ۲۰۰ دانش‌آموز جهت شرکت در این دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند.

این مسئول تصریح کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها حضور موثر جوانان و نوجوانان در مساجد و تداوم این حضور است؛ فراهم آوردن زمینه حضور شاداب جوانان در مساجد می‌تواند تأثیری بسزایی در بهبود روند برنامه‌های مساجد ایجاد نماید.

قلی پور با اشاره به “طرح صراط” به عنوان طرح تربیتی موفق در شهر قزوین اذعان داشت: برنامه‌های تابستانه امسال در ۲ بخش آقایان و خانم‌ها در کانون محسن‌الزهرا و  کانون رضوی مسجد دباغان برگزار می‌شود.

وی در ادامه تشریح کرد: برنامه‌های تربیتی شیفت صبح در بحث مبارزه با آسیب‌های فضای مجازی و احکام کاربردی، آموزش‌های ورزشی (استخر، شنا ،فوتبال و فوتسال) تدوین شده‌است.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: آموزش خوشنویسی، سرود، افتتاحیه طرح محله ما ، روز جهانی مسجد، کارگروه‌های جرثقیل، پازل، آموزش ساخت ربات و برنامه “اخلاقت را خوب کن” از دیگر برنامه مهارتی این طرح است.

قلی پور در ادامه اذعان داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری که کشور  به جوانان فعال و پویا نیاز دارد، برای سال جاری کلاسی به نام «من استادم» برنامه‌ریزی شده که درآن بچه‌ها با شاخصه‌های اصلی یک مسئول مانند نماینده مجلس، شورای شهر، استاندار با حضور این مسئولین آشنا می‌شوند.

این فعال فرهنگی در انتها گفت: یکی مهم‌ترین جنبه‌های مسجد، مسائل آموزشی است؛ بسیاری از جوانان از درس و کلاس گریزان هستند، ولی برگزاری کلاس‌های آموزشی مورد علاقه جوانان در جذب آنان مؤثر است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار