طرح دستبد الکترونیکی مجوز ۱۰ پایلوت اجرایی را دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91122
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۶:۰۰
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه:
شاخص : رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه طرح دستبند الکترونیکی برای مجازات توسط قضات قوه قضائیه در نظر گرفته شده است، گفت: این طرح از سوی دادگاه تهران صادر شده که مجوز ۱۰ پایلوت را برای اجرا دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری  در جلسه  برون سپاری امور و توسعه دفتر خدمات الکترونیکی قضایی که در سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: امام خمینی (ره) به عنوان بنیان گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در عصر حاضر منشاء برکت و بیداری اسلامی است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به اینکه کشور ایران به عنوان اولین رده  سیاسی جهان اسلام با حاکمیت مقام معظم رهبری مطرح است، توضیح داد: امروزه اسلام خرافاتی از سوی ترکیه و عربستان سازگار با فرهنگ غربی هاست.

این مسئول با اعلام اینکه امروزه ایران در نوک پیکان و علمدار جهان اسلام است، گفت: کشور مسلمان ایران به علت وجود آرمان‌های انقلابی در صحنه‌های سیاسی در رده اول قرار گرفته است.

شهریاری با اشاره به اطلاعات تکمیلی دریافتی پرونده‌ها با فناوری جدید ابراز کرد: در سه جانبه گرایی بخش خصوصی به کمک بخش دولتی آمده و خدمات  توسط بخش خصوصی به مردم ارائه می‌شود.

وی اذعان کرد: طرح عدالت الکترونیکی از سال ۸۸ با تاسیس مرکز آمار به عنوان یکی از جایگاه‌های مهم در قوه قضائیه با ۵۰ طرح افتتاح شد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با تشریح سه دیدگاه حاکم در قوه قضاییه، بیان کرد: دیدگاه اول که نگاه لوکس به فناوری است و دیدگاه دوم که فناوری را یک امر سازمانی می‌داند؛ گردش اطلاعات در سازمان به صورت فناورانه است.

این مسئول با اشاره به  همکاری و مکانیزه شدن بخشی از خدمات در سطح فناوری خارج از سازمان به عنوان نگاه سوم تشریح کرد: اگر خدمات در داخل سازمان مکانیزه شوند این فرایندها به خدمت تبدیل شده و خارج از سازمان به مردم سرویس دهی می شود.

شهریاری گفت: مقاومت سازمان‌ها در برابر الکترونیکی شدن و هزینه بر بودن فناوری در اوایل راه‌اندازی به عنوان مشکلات پیش رو بود که در ادامه کار هزینه ها کاهش یافته و مزایای بسیاری دارد.

وی با اشاره به جرائم رایانه ای، سایبری و جنگ نرم در حوزه دفاع الکترونیک تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در پی نشر اکاذیب و توسعه فساد هستند که باید برای مقابله با این امر سازوکارهای مختلف امنیتی را مورد توجه قرار داده تا با مدیریت فضای مجازی آسیبها را کاهش دهیم.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه  با بیان اینکه دستبند الکترونیکی برای مجازات توسط قضات قوه قضائیه در نظر گرفته شده است، ابراز کرد: دستبند الکترونیک احکامی از سوی دادگاه تهران صادر شده که مجوز ۱۰ پایلوت را برای اجرا دارد.

شهریاری در رابطه با انتخابات قوه قضائیه گفت: این سازمان با طرح سجل کیفری که از سامانه سمت استخراج شده، سوابق و جرائم افراد را شناسایی و از نامزدی در انتخابات محدود میکند که طبق آن بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ استعلام به دادستانی ارسال کردیم تا مبنایی دقیق بر تصمیم گیری شود.

وی در انتها اضافه کرد: امیدواریم که با توسعه خدمات الکترونیک بتوانیم اطلاعات بیشتری را از پرونده ها در اختیار حاکمیت قرار دهیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار