طرح سنجش نوآموزان قزوینی در 15 پايگاه ثابت و سيار اجرایی می‌شود
کد خبر: 107385
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امسال طرح سنجش سلامت جسماني و آمادگي تحصيلي نوآموزان بدو ورود به دبستان در 15 پایگاه ثابت و سیار استان اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی دیروز در بازدید از مراحل اجرایی شدن طرح سنجش در استان اعلام کرد: امسال ۱۵ پایگاه ثابت و سیار در راستای سنجش نوآموزان فعالیت می کنند که تاکنون بالغ بر ۹ هزار نفر به این پایگاه ها مراجعه کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: نوآموزان از نظر بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی، هوش، معاینات اولیه بهداشتی و پزشکی، اختلالات روانی و رفتاری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

این مسئول ادامه داد: پرونده الکترونیکی سنجش برای این دسته از نوآموزان صادر شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: نوآموزانی که در طرح سنجش سلامت بدون مشکل ارزیابی شوند، برای ثبت نام به مدارس عادی و نوآموزانی که مشکوک به مشکلاتی در هر یک از زمینه های یاد شده باشند جهت تکمیل پرونده سلامت به مراکز تخصصی ارجاع داده خواهند شد.

وی یادآور شد: سال گذشته ۳۴۲ نوآموز استان با توجه نوع مشکل شناسایی شده، تحت پوشش اداره استثنایی آموزش وپرورش استان قزوین قرار گرفتند.

این مسئول اضافه کرد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان سال تحصیلی۹۶-۹۵ با همکاری مشترک آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان از ۱۶خرداد ماه سال جاری آغاز شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار