طرح سواد رسانه‌ای به دنبال پیشگیری از آسب‌های فضای مجازی است
کد خبر: 116846
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۱۲
مسوول کار گروه بسیج جامعه زنان:
شاخص : رییس کار گروه جامعه بسیج زنان گفت: امروزه 17 درصد طلاق‌ها در اثر آسیب‌های فضای مجازی اتفاق می‌افتد و لذا به جای درمان باید به فکر پیشگیری از اثرات منفی آن بود که طرح سواد رسانه‌ای این هدف را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه محمد بیگی مسوول کار گروه بسیج جامعه زنان و بازرس دوم مجمع بسیج استان قزوین صبح امروز در سومین مجمع بسیج استان با اشاره به طرح افزایش سواد رسانه‌ای در خانواده‌های قزوینی، اظهار کرد: امروز آنچه که برای ما اهمیت دارد تقابل نیروها در فضای جنگ رسانه‌ای در سال‌های اخیر است.

وی افزود: شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از ابزار‎های پیچیده و تکنیکی جنگ نرم است که دشمن با استفاده از آن درصدد تغییر نظام جهانی به نفع خود می‌باشد.

مسوول کار گروه بسیج جامعه زنان تصریح کرد: امروزه خانواده‌های ایرانی تحت تاثیر جنگ نرم و تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی به واسطه رواج استفاده از ابزارهای فضای مجازی هستند.

محمد بیگی در ادامه گفت: رسوخ اثرات منفی استفاده نامناسب از فضای مجازی و شبکه اجتماعی به نهاد خانواده‌های ایرانی، موجب تغییرات محسوس در نقش‌های مختلف اعضای خانواده شده است.

وی ابراز کرد: تاثیر منفی بر ارزش‌های خانواده و تبدیل ارزش‎‌ها به ضد ارزش‌ها موجب نگرانی خانواده‌ها شده به طوری که استفاده خانواده‌های ایرانی از فضای مجازی ۱۴ تا ۲۰ برابر حد مطلوب جهانی است.

مسوول کار گروه بسیج جامعه زنان ادامه داد: طبق پژوهشی که صدا و سیمای مرکز قزوین در حجم نمونه ۴۰۰ نفر انجام داده است حدود ۷۱ درصد آن‌ها از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

محمدبیگی عنوان کرد: امروزه ۱۷ درصد طلاق‌ها در اثر آسیب‌های فضای مجازی اتفاق می‌افتد و لذا به جای درمان باید به فکر پیشگیری از اثرات منفی آن بود که طرح سواد رسانه‌ای این هدف را دنبال می‌کند.

وی در پایان افزود: کاهش تهدیدات دشمن در فضای مجازی و عرصه جنگ نرم و کاهش شکاف نسلی بین فرزندان و والدین از دیگر اهداف این طرح است که با ایجاد کارگروه‌های آموزشی و تدوین منابع آموزشی عملی خواهد شد.

در ادامه این مراسم طرح دیگری به نام بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی توسط مهندس طایفه رییس کارگروه بسیج کشاورزی ارائه و مورد نقد و بررسی قرار گرفت که در نهایت هر دو طرح “سواد رسانه‌ای” و “بهینه سازی آب در کشاوزی” تایید شدند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • کشف بیش از ۱۷۰ دام غیر مجاز به ارزش ۹۰ میلیون تومان در استان
 • آخرین اخبار