ایران جانبی

» طرح مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مشکل جدی اعتبارات دارد
کد خبر: 201456
تاریخ انتشار: 8 ژانویه 2020 - 1:39
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: طرحی را سازمان تبلیغات به نام مناطق آسیب پذیر شروع کرد اما واقعا به لحاظ بودجه‌ای و تامین اعتبارات با کمبود مواجه شدیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت اللهی در این جلسه اظهار کرد: طرحی را سازمان تبلیغات به نام مناطق آسیب پذیر شروع کرد اما واقعا به لحاظ بودجه‌ای و تامین اعتبارات با کمبود مواجه شدیم به طوری که حدود ۵ ماه است که حقوق‌ها و اعتباراتی که باید به مناطق تزریق شود، عقب افتاده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: طی این طرح بیش از ۵۰۰ نفر معتاد را ترک دادیم یا در آستانه ترک هستند و در بحث کاهش جرائم هم اقدامات خوبی صورت گرفته و همه اذعان دارند که طرح خوبی است اما کمکی به ما نمی‌کنند.

معاون اجتماعی سپاه صاحب‌الامر (عج) در ادامه این جلسه اظهار کرد: در حوزه کمپ ماده ۱۶ طبق دستورالعملی که داریم باید یک کمپ کامل همراه با تمامی زیرساخت‌ها راه‌اندازی شود چراکه نمی‌توانیم معتادین را در یک مکان محدود و فقط صرف ارائه خدمات درمان به صورت طولانی مدت نگهداریم لذا از نهادها و دستگاه‌هایی که مکان یا امکاناتی در اختیار دارند نیز خواستاریم به دبیرخانه ارائه دهند.

سرهنگ امیرعلی حسینیانی ادامه داد: سازمان بسیج مستضعفین در ۱۰ نقطه کشور راه‌اندازی ماده ۱۶ را تقبل کرده که بزرگترین آن در تهران قرار دارد و کار بسیار گسترده و سختی است و همه نهادها و ارگان‌ها باید در این راستا همراهی کنند و طبق صحبتی هم که با تهران داشتیم درحال حاضر استان قزوین را بحرانی و واجد شرایط ندیدند.

پارک‌ها در معرض خطر جدی مصرف و توزیع مواد مخدر هستند

وی ابراز کرد: اگر از طریق شورای مبارزه با مواد مخدر کشور و وزارت کشور به سازمان بسیج ابلاغ شود که استان قزوین واجد شرایط ایجاد ماده ۱۶ است و از سازمان به ما ابلاغ شود، این امادگی را داریم که کمک کنیم تا این مرکز در استان قزوین راه اندازی شود.

مریم بیدخام در پایان جلسه اظهار کرد: علی رغم اقدامات و تلاش‌ها و صرف منابع بسیاری که در سال‌های اخیر در بحث سوء مصرف مواد صورت گرفته اما همچنان یکی از آسیب‌های دارای اولویت نظام و مقام معظم رهبری است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قزوین اضافه کرد: اعتیاد پیامدهای اجتماعی  بسیار ناگواری را برای خانواده‌ها در پی دارد و هزینه های بسیاری را به نظام درمانی و بهداشت کشور تحمیل می‌کند و همچنین سیستم قضائی را درگیر کرده و جرائم خرد را افزایش می‌دهد.

وی در پایان گفت: بحث عرضه و مصرف مواد در پارک‌ها خیلی مشهود است و انتظار داریم که روشنایی این اماکن تقویت شود و گشت زنی نیروی انتظامی مستمر باشد؛ همچنین برنامه‌های ورزشی اجرا شود که نشاط اجتماعی را برای خانواده‌ها مهیا سازد و این فضا را برای معتادین و عرضه‌کنندگان ناامن کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار