طرح مبین در مدارس استان قزوین اجرایی می‎‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 72270
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۴۹
همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد
شاخص : معاون فرهنگي و پرورشي آموزش و پرورش استان قزوين از اجراي طرح مبين همزمان با سال تحصيلي جديد در مدارس خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین علی انصاری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از اجرای طرح مبین همزمان با سال تحصیلی جدید در مدارس خبر داد و اظهار کرد: در این طرح اقامه نماز جماعت به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه نداشتن نشاط و شادابی و تنبلی از آفات تعلیم و تربیت است، گفت: باید در کنار آراستگی و زیباسازی محیط های آموزشی به نماز به عنوان یک کار تربیتی و معنوی مهم توجه جدی شود.

این مسئول با تاکید بر توسعه و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در بین دانش‌آموزان استان، اعلام کرد: در طرح مبین به والدین، مدیران و معلمان مدارس مهارت های پاسخگویی به شبهات دینی و همچنین روش های تربیت اسلامی دانش آموزان هم آموزش داده می شود.

انصاری با اشاره به اینکه والدین تأثیرگذارترین افراد در اجرای مطلوب برنامه های فرهنگی در جامعه هستند، افزود: آموزش و پرورش به عنوان اصلی ترین نهاد فرهنگی و تربیتی جامعه می تواند با کمک والدین در زمینه ایجاد فرهنگ و تربیت صحیح اسلامی- ایرانی تاثیرگذار باشد.

وی هدف از اجرای طرح مبین را؛ اقامه نماز به جای تلاوت نماز، رشد معنوی دانش آموزان در کنار رشد علمی آن ها و افزایش مهارت های کاربردی در این عرصه عنوان کرد.

گفتنی است؛ سال تحصیلی جدید با حضور ۲۲۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار مدرسه استان آغاز می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار