ظرفیت جوان‌ها عامل ثروت است/ مدیران کشور به جوانان اعتماد کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60002
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۵:۵۷
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با تاکید بر اینکه باید به فرآیند فکری جوان‌ها تکیه کرد، گفت: مدیران کشور به جوانان اعتماد کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، مهدی احمدی  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین پیش‌ازظهر امروز در نشست با جمعی از اصحاب رسانه استان قزوین با اشاره به نامگذاری روز جوان و منتسب بودن این روز به حضرت علی اکبر(ع) اظهار کرد: تحلیل بنده این است که امام حسین(ع) روز عاشورا حضرت علی اکبر(ع) را به میدان فرستادند تا عاطفه‌ها زنده بماند.

وی با بیان اینکه باید به روز جوان به دیده کارآمد نگریسته شود، گفت: ظرفیت جوان‌ها در کشور عامل ثروت است.

احمدی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با تحدید نسل عنوان کرد: با این روند با گذشت چند دهه جمعیت ایران به شدت کاهش پیدا می‌کند و با یک نسل سالخورده مواجه خواهیم بود در حالی که دنیا امروزه به ظرفیت انسانی کشورها نگاه می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در ادامه اذعان داشت: امروز زمان سلاح‌های سخت به پایان رسیده و عصر تکنولوژی و نرم‌افزار است و باید به فرآیند فکری جوان‌ها تکیه کرد.

این مسئول با طرح این سوال که برای استحکام پایه‌های نظام چقدر به جوانان اعتماد می‌کنیم، تصریح کرد: با یک بازنگری در گفتمان فرهنگی به این نتیجه می‌رسیم که دستیابی به یک گفتمان قدرتمند و ارائه راهکار بدون بهره‌گیری از قدرت فکر و اندیشه جوان امکان‌پذیر نخواهد بود چراکه نسل جوان، نسل پیشرویی است.

وی با تاکید بر اینکه باید مدیران کشور به جوانان اعتماد کنند، خاطرنشان کرد: اگر امروز نسل جوان از مدیران دوری کنند در جامعه گسست ایجاد می‌شود و با وجود اینکه همواره گفته می‌شود تجربه کارساز است اما باید بدانیم کنار گذاشتن جوان‌ها به بهانه بی‌تجربگی آسیب‌های جدی را به جامعه وارد می‌کند.

احمدی با بیان اینکه نسل جوان قدرت پردازش دارد و پایبند نظام و رهبری است، گفت: باید به گروه سنی جوان عنایت ویژه‌ای شود چراکه اینان می‌توانند آینده کشور را تضمین کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اذعان داشت: مسئولین برای شنیدن ایده‌های نسل جوان باید یک نظام پیشنهادات را در ادارات و سازمان‌های خود راه‌اندازی کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه طیف سنی جوان ۱۵ تا ۲۹ سال است، اظهار کرد: یکی از اقدامات اجرایی اداره ارشاد فراهم‌آوری یک بانک اطلاعاتی از جوانان و نخبه‌های هنری، علمی و ورزشی است.

وی با بیان اینکه در رابطه با جوانان نباید به مدیریت جزیره‌ای بپردازیم، گفت: هفته جوان فرصات مناسبی است که از شعارزدگی فاصله بگیریم.

احمدی با اشاره به نقش حمایتی جوانان از دولت بیان کرد: دولت در دیپلماسی جهانی نیاز به انرژی و حمایت جوانان دارد و اگر دولتی بتواند با جوانان ارتباط برقرار کند بسیار مقتدرانه و کارآمد عمل خواهد کرد.

وی ضمن بیان لزوم ایجاد فضای شادی و نشاط برای جوانان تصریح کرد: نباید در فرهنگ شادی دچار افراط و تفریط شویم؛ ما نیازمند تدوین مقوله شادی در کشور هستیم و نباید در این رابطه سلیقه‌ای عمل کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: چرا اجرای کنسرت‌ها در پایتخت بدون هیچ چالشی و به بهترین شکل ممکن اجرا می‌شود اما در استان‌ها و شهرستان‌ها شاهد بروز یکسری ناهنجاری‌ و چالش در فضای کنسرت‌ها هستیم که حاشیه‌هایی را نیز به دنبال دارد.

این مسئول در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های این هفته عنوان کرد: ۷ خرداد با عنوان جوان، فرهنگ، ایثار و کرامت انسانی، ۸ خرداد با عنوان جوان و دولت همدلی و هم‌زبانی، ۹ خرداد جوان، تندرستی، شادی و نشاط، ۱۰ خرداد جوان، توسعه و سرمایه‌های ملی، ۱۱ خرداد جوان، ولایتمداری و انتظارات و دیپلماسی جوانان نامگذاری شده است.

احمدی در پایان افزود: نمایشگاه عکس به مناسبت هفته جوان از امروز ۹ خرداد در نگارخانه مؤسس واقع در اداره کل ارشاد در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت و برای ایجاد نشاط مسابقه ورزشی و اردو برای جوانان همراه با خانواده درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار