حاشیه‌های حضور هاشمی رفسنجانی در قزوین
کد خبر: 102494
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲:۳۰
حاشیه‌های حضور هاشمی رفسنجانی در قزوین:
شاخص : رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار مردمی پس از انتقاد شدید از منتقدان برجام اعتراض به رد صلاحیت شدگان را هم خالی از لطف نگذاشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، هاشمی رفسنجانی بعد از سفر یک هفته‌ای در گیلان، استان قزوین را به عنوان مقصد بین راهی خود انتخاب کرد که افتتاح چند پروژه عمرانی و دیدار مردمی جزء برنامه‌هایش بود.

پس از انتشار این خبر در طول هفته خبرنگاران برای شرکت در این مراسم به تهیه مجوز از استانداری که حضور تنها یک نفر از هر خبرگزاری را مجاز اعلام کرده بود اقدام کردند.

عبور دیدار مردمی از چند لایه امنیتی

این دیدار مردمی در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همان طور که انتظار می‌رفت با تدابیر امنیتی بالا از جمله ارائه کارت‌های مخصوص به مراجعه‌کنندگان ، تحویل دادن کیف شخصی به امانت‌داری، چک شدن گوشی‌ها و بازرسی بدنی هنگام ورود به سالن همراه بود.

عقربه‌های ساعت از ۱۶ بعداظهر که زمان اعلام شده برای آغاز برنامه بود می‌گذشت و هنوز از شروع برنامه و جمعیتی که صندلی‌های خالی را پر کند خبری نبود.

شیخ قدرت و محمد علیخانی با قدم زدن در سالن برنامه را مدیریت می‌کردند و ویدیو پروژکتور یا در حال پخش موسیقی یا کلیپی از سخنان هاشمی در وصف دانشگاه آزاد قزوین و مدیریت دکتر موسی‌خانی بود.

بسیاری از شرکت‌کنندگان که از شهرها و روستاهای اطراف قزوین، خیارج، آوج و آبگرم در این مراسم حضور داشتند، نامه‌های خود را برای رفع مشکلات روستایشان به دست قدرت‌الله علیخانی می‌رساندند.

IMG_6715

خبرنگار شاخص به طور اتفاقی با مادر پیری مواجه شد که کارت ورود به مراسم را فراموش کرده  و نفس زنان مسافت طولانی را برای گرفتن آن طی می‌کرد.

وی با بیان اینکه از همسایگان شیخ قدرت است گفت: شیخ، هاشمی را به قزوین دعوت کرده تا بلکه او را به جایی برساند حالا من با این پا دردم باید این همه راه را برای گرفتن یک تکه کاغذ طی کنم.

استاندار، شهردار، حمیده زرآبادی، روح‌الله بابایی صالح، بهمن طاهرخانی ، مدیرکل آموزش و پرورش، بخشدار قزوین و جمعی دیگر از مسئولین استانی در جایگاه ویژه میهمانان به چشم می‌خوردند.

حدود ۲۰ دقیقه از ساعت برنامه می‌گذشت و هنوز خبری از میهمان برنامه نبود. طی اقدامی جالب عده‌ای از جمعیت آقایان به قسمت بالای سالن که هنوز خالی بود منتقل شدند تا به شکل پراکنده صندلی‌ها را پر کنند.

ساعت ۱۷:۰۰ محمدکاظم نداف قاری برجسته استان و کشور برای قرائت آیات قران کریم پشت تریبون قرار گرفت و بعد از آن مجری به حضار خوش آمد گفت و بعد از ۱۵دقیقه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد سالن شد.

مجری و جمعیت با سردادن شعارهای « خامنه‌ای زنده باد هاشمی پاینده باد» و « درود بر هاشمی سلام بر خاتمی » از او استقبال کردند.

۷d66dd61-e4d5-41ab-9d72-9bd7719652550

پاسدارها زورشان زیاد است و با اجازه آن‌ها هماهنگی‌های این دعوت را انجام دادیم تا هاشمی در قزوین حضور یابد

شیخ قدرت علیخانی برای استقبال از هاشمی رفسنجانی بلافاصله جای مجری را پشت تریبون گرفت و با کف و هورای جمعیت و شعار « علیخانی زنده باد هاشمی پاینده باد» مواجه شد و گفت: برای من این کارها را می‌کنید حاج آقا بیاید بالا چه کار خواهید کرد؟!

وی اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی بعد از سفر به گیلان قصد داشت به تهران برگردد که با درخواست من به قزوین آمد اما نباید حضور ایشان را فقط به پای خودم بگذارم چون آقای همتی برای برگزاری این مراسم همه مدیران استان را بسیج کرده و می‌دانم به عشق آیت‌الله هاشمی آمده است.

علیخانی افزود: پاسدارها زورشان زیاد است و با اجازه آن‌ها هماهنگی‌های این دعوت را انجام دادیم تا هاشمی در قزوین حضور یابد.

با وجود اینکه بیش از نیمی از صندلی‌ها خالی بود وی دست‌هایش را در هوا چرخاند و خطاب به هاشمی  گفت: این جمعیت استانی به عشق شما آمده‌اند.

شیخ قدرت از مداح جوانی برای مولودی خوانی دعوت کرد و رو به حضار گفت: ما فقط یک شعار داریم «خامنه‌ای زنده باد هاشمی پاینده باد».

حین اجرای مولودی عده‌ای کاغذهاییبا شعار « نهضت زنده است تا هاشمی زنده است»  بالای سر گرفته بودند.

«یار بی‌همتای رهبری» توصیف استاندار از هاشمی در یک کلام

فریدون همتی برای سخنرانی روی سن آمد و با تکرار ۳ بار جمله « یاربی‌همتای رهبری » به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خوش آمد گفت.

وی با بیان اینکه امید است سفر هاشمی به قزوین پربرکت باشد شروع به تعریف از مزایای برجام کرد و گفت: هفت گروه اقتصادی در قزوین فعال‌ و ۹۵ سند اشتغال برای ۲۰ هزار نفر تهیه شده است.

همتی عنوان کرد: مذاکرات هسته‌ای و فضای پسابرجام امیدی را در تولیدکنندگان پدید آورده تا تولیدات خود را شکوفا کنند اگر کسی می‌خواهد از نتایج دقیق برجام مطلع شود برود پای صحبت تولیدکنندگان بنشیند.

استاندار قزوین در پایان باز هم با اشاره به اینکه هاشمی یار بی‌همتای رهبری است تاکید کرد: هیچ کس دلسوزتر از شما برای انقلاب نیست و تنها توصیف من از جنابعالی در یک کلام «یار بی‌همتای رهبری» است.

IMG_6837

خاطراتی از قرار گرفتن موسی‌خانی زیر بیرق هاشمی

در این بخش از برنامه نوبت به سخنرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین رسید و سخنانش را با یادی از دانشجویان جانباخته در سانحه تصادف آغاز کرد.

وی با بیان اینکه این سفر سومین سفر آیت‌الله هاشمی‌ به استان قزوین است، اظهار کرد: توسعه رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به همراه ساخت یک بیمارستان امروز در دستور کار هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین قرار گرفت که مصوبات مطلوبی را به همراه داشت.

موسی‌خانی از کلنگ‌زنی شهرک شفا با ۴۲ هکتار مساحت در شهرستان آبیک خبر داد و افزود: این شهرک با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی و بهره‌برداری می‌شود.

وی بیشترین بخش صحبت‌هایش را به تعریف از خاطراتی از دوران ریاست جمهوری هاشمی اختصاص داد و خاطرنشان کرد: من از همان موقع به ایشان علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم زیر بیرقش فعالیت کنم.

پس از اتمام سخنان موسی‌خانی از هاشمی برای سخنرانی روی سن دعوت شد و حضار با شعارهای «اصلاحات زنده باد هاشمی پاینده باد» و « موسوی کروبی آزاد باید گردد» او را همراهی کردند که با جواب « مرگ بر فتنه گر» برخی از حضار مواجه شدند.

عبور منتقدان برجام از لبه تیغ انتقاد شدید هاشمی

هاشمی پس از چند بار مکث بین صحبت‌هایش منتظر فروکش شدن شعارها شد و گفت: «اگر اجازه دهید ما هم حرف می‌زنیم.»

وی اشاره‌ای به چگونگی تاسیس دانشگاه آزاد و کمک یک میلیون تومانی امام راحل کرد و افزود: مطمئن بودیم که مردم برای تحصیل فرزندانشان حتی اگر لازم شود فرش زیر پایشان را می‌فروشند.

هاشمی انتقاد شدید از منتقدان برجام را چاشنی سخنانش کرد و گفت: آقایان چشمانشان را بسته‌اند و می‌گویند برجام برای ما چیزی نداشته است، در دولت قبل نفت توسط امثال بابک زنجانی‌ها با واسطه به سایر کشورها فروخته می‌شد اما در حال حاضر به دوران قبل از تحریم برگشته‌ایم.

در این میان گریه مداوم کودکی خسته که مادر را از لحظه ورود کلافه کرده بود سکوت سالن را می‌شکست و خیال آرام شدن را هم نداشت.

این مقام مسئول اذعان داشت: امروز از کشتی‎‌های ایرانی به خوبی استقبال می‌شود و سران کشورها برای دیدار با مسئولان کشورمان صف کشیده‌اند اما مسئولان ما وقت ملاقات با آن‌ها را ندارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مسئله رد صلاحیت‌ها را هم خالی از لطف نگذاشت و تاکید کرد: چرا باید عده‌ای با اتهام عدم التزام به دین رد صلاحیت شوند؟!

شما که دم از صلح می‌زنید پس چرا می‌زنید؟!

سخنرانی هاشمی با  سر دادن شعار «هاشمی هاشمی حمایتت می کنیم» پایان یافت و محافظان او را از سالن خارج و با رفتار خشونت آمیزی مانع نزدیک شدن اطرافیان به او  شدند که یکی از آن میان فریاد زد: شما که دم از صلح می‌زنید پس چرا می‌زنید؟!

با اتمام این برنامه یک ساعت و نیمه پدر و پسر علیخانی پس از بدرقه میهمانشان از درب پشتی خارج و به گرفتن عکس‌های سلفی و یادگاری با همراهانشان مشغول شدند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “عبور منتقدان برجام از لبه تیغ انتقاد هاشمی تا واکنش غیراخلاقی محافظان رئیس تشخیص مصلحت نظام”

  1. ناشناس گفت:

    متن بسیار زیبایی بود تو شبکه اجتماعی افسران به اشتراک گذاشتم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار