عجیب‌ترین آزمایشات بشر؛از مردگان رقصان تا فداکاری به قیمت جان+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96522
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۳۰
شاخص : دانشمندان معمولا برای اثبات و انکار آزمایشات خود کارهای عجیبی انجام می‌دهند که گاها پا را از حدشان فراتر می‌گذارند و جان خودشان را به خطر می‌اندازند.

به گزارش شاخص نیوز ،گاهی اوقات بعضی از این آزمایشات بهتر است روی حیوانات انجام گیرد اما دانشمندان پا را از حدشان فراتر ‌گذاشته و جان خودشان را به خطر می‌اندازند. بعضی از این آزمایشات باعث مشکلات جدی برای موجوداتی که آزمایش روی آن‌ها انجام شده می‌شود. مطالبی که به آن اشاره می‌کنیم از جمله آزمایشاتی است که به عنوان عجیب‌ترین آزمایشات ثبت شده‌است.

۱٫ مردگان رقصان: شاید اگر متوجه شوید انسان از سال ۱۷۸۰ با الکتریسیته کار می‌کرده تعجب کنید. در آن زمان دانشمندان الکتریسیته را به پای قورباغه مرده متصل کردند و متوجه شدند که پای او تکان می‌خورد. بعد تصمیم گرفتند همین کار را با جنازه انسان و در مقابل تماشاگران انجام دهند. هنگامی که پای جسد تکان خورد آن‌ها تصور کردند این موضوع ممکن است باعث زنده شدن مردگان شود.

محسنی////

۲٫آموزش در خواب: دانشمندی به نام لورنس لشان در سال ۱۹۴۲ آزمایش جالبی انجام داد. او برای گروهی از پسران که ناخن‌هایشان را به شدت می‌جویدند هر شب در حالی که خواب بودند با گرامافون ۳۰۰ بار صدایی پخش می‌کرد که در آن می‌گفت «ناخن‌های من خیلی تلخ‌اند». هنگامی که گرامافون شکست او خود هر شب این جمله‌ را برای آن‌ها می‌خواند. در نهایت ۴۰ درصد از آن‌ها بهبود پیدا کردند.

محسنی////

۳٫گاو سایبورگ: دانشمندان از دیرباز با مغز دست وپنجه نرم می‌کردند و در دهه ۶۰ میکروچیپسی را به مغز متصل کردند. جوزی دلگادو دانشمندی که چیپ را وصل کرد که با کنترلی کنترل می‌شد. حتی هنگامی که گاو عصبانی می‌شد او با فشار دادن دکمه‌ای گاو را متوقف می‌کرد.

محسنی////

۴٫فداکاری خطرناک: بعضی مواقع دانشمندان  دست به کارهای خطرناکی می‌زنند. مانند استابینز فیرث که برای اینکه اثبات کند تب زرد مسری نیست محتویات معده فرد بیمار را پس از بریدن دستش روی زخم ریخت و بیمار نشد. پس نتیجه گرفت که تئوری او درست بوده‌است.

محسنی////

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار