عجیب‌ترین مدها؛ از نشستن رو نخاله رادیواکتیو تا بلعیدن دارچین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 98118
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۷:۴۵
شاخص : دلیل اینکه چرا افراد به دنبال مد و چالش می‌روند هنوز یک راز است که شاید روان‌شناسان دلایل مختلفی برای آن آورده باشند اما واقعا دلیل اصلی آن را نمی‌دانند.

به گزارش شاخص نیوز ، دلیل اینکه چرا افراد به دنبال مد و چالش می‌روند هنوز یک راز است که شاید روان‌شناسان دلایل مختلفی برای آن آورده باشند اما واقعا دلیل اصلی آن را نمی‌دانند.

این موضوع آنقدر وسیع و همه‌گیر است که هیچ‌وقت تمام دلایل آن را متوجه نخواهیم شد اما شاید یکی از دلایل آن این باشد که خیلی از ما به پیروی از دیگران علاقه داریم. بعضی دیگر برای اینکه بگویند که با دیگران فرق ندارند یا به گروه خاصی تعلق دارند از مد پیروی می‌کنند. وقتی می‌گوییم مد منظورمان تنها مد لباس نیست بلکه انجام یک کار که گروهی از مردم انجام می‌دهند هم نوعی مد است.

مانند تاتو کردن که جوان‌های زیادی به این کار روی آورده‌اند. اما خوشبختانه این مثال آنقدر خطرناک نیست، اما در اینجا در مورد مدهای عجیب خواهیم خواند .

۱٫    چالش دارچین: دراین چالش که بین افراد باب شده‌است، فرد باید یک قاشق غذا خوری دارچین خورده و قورت دهد. افراد در این حین از خود فیلم گرفته و در اینترنت می‌گذارند. دارچین بسیار قوی است مخصوصا اگر فرد مجبور شود آن را ببلعد. این کار باعث ایجاد حس خفگی، سرفه و حتی استفراغ می‌شود.

محسنی/باشگاه شبانه

۲٫    نشستن روی نخاله: افراد در دهه ۱۹۵۰ پول زیادی پرداخت می‌کردند تا روی نخاله‌ها بنشینند، اما این‌ها نخاله‌های معمولی نبودند بلکه نخاله حاوی رادیواکتیو بودند. البته افراد برای اینکه بیماری‌شان با این کار بهبود یابد این کار را انجام می‌دادند ولی همه این مدها به دلایل منطقی انجام نمی‌شود.

محسنی/باشگاه شبانه

۳٫    ماشین سواری: این کار در دهه۱۹۸۰ مد بود. ۱۰۰ ماشین سوار بدشانس علاوه بر روی ماشین بود در همین حین روی زمین بودن هم احساس کردند که باعث آسیب جدی به آن‌ها شد.

محسنی/باشگاه شبانه

۴٫    آرسنیک: در دوره ویکتوریا به سّم افسانه‌ای علاقه مند شدند که باعث شد در آن زمان از این سّم در همه چیز مانند کرم‌های دست و صورت، قرص‌های رژیمی  و حتی داروهای درمان آسم استفاده شود. حتی کارخانه شکلات‌سازی‌ای در بریتانیا از آرسنیک در شکلات‌هایش استفاده کرد که ۲۰۰ نفر را مسموم کرد.

محسنی/باشگاه شبانه

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار