عدالت جنسیتی ایجاد فرصت‌های برابر برای زنان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158458
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۳۲
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری:
شاخص : مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: عدالت جنسیتی نه تساوی است و نه تشابه، بلکه ایجاد فرصت‌های برابر برای همه زنان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، معصومه مرادیان در همایش زن، انقلاب اسلامی و هویت بازیافته که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: زنان امروز دگرگون شده اند و دیگر دستاویز و ابزار نیستند بلکه می خواهند پا به پای مردان افتخار آفرینی کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: عدالت جنسیتی نه تساوی است و نه تشابه، بلکه ایجاد فرصت‌های برابر برای همه زنان است.

این مسوول خاطرنشان کرد: تبیین نقش زنان در انقلاب اسلامی و تداوم آن و بازگویی آنها برای نسل جوان از جمله اهداف این همایش است.

حجت الا سلام هدایت نیا نویسنده کتاب الگوی سوم هم در این همایش گفت: زنان ایرانی متفاوت از زنان غربی و شرقی هستند و نباید در کتاب‌ها برای آن‌ها دنبال الگو باشیم بلکه باید در جامعه به دنبال آن بگردیم.

وی با انتقاد از آماده نبودن زیر ساخت‌ها برای حضور بانوان در جامعه، افزود: همین موضوع زمینه ساز بسیاری از مشکلات شده است.

این همایش با مشارکت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین و با حضور جمعی از کارکنان زن دستگاه های اجرایی و بانوان فعال در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان برگزار شد و در پایان این مراسم از بانوان حافظ قرآن تجلیل شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار