عدم اخلاق در علم عامل رنجش جامعه بشری می‌شود
کد خبر: 109042
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش:
شاخص : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: رنجی که امروزه جامعه بشری از ناحیه علم متحمل شده به دلیل نبود اخلاق است چرا که علم و دانش در کشورها از اخلاق به دور است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در مراسم اختتامیه مسابقات کشوری آزمایشگاهی که با شرکت ۲۸۸ دانش آموز کشوری صبح امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: توسعه دانش در کشور نیازمند دانش‌آموزان خلاق، نوآور، مبتکر و سخت کوش است.

وی ادامه داد: با توسعه علمی کشور در عرصه‌های مختلف و استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها، دانایی در دانش و فن‌آوری محقق می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: نوآوری محصول پرسشگری، عمل و خلاقیت است و توجه به این موضوع موجب نقش آفرینی صحیح افراد در هر سمتی می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: یادگیری از طریق کاوشگری رویکرد جدید نظام آموزشی بوده که خوشبختانه آموزش و پرورش نیز این مسئله را پذیرفته است.

زرافشان با بیان اینکه مسئولین به توانایی‌های دانش‌آموزان باور دارند، گفت: ایجاد بستری مناسب از سوی آموزش و پرورش، شرایط را برای دانش‌آموزان خلاق آماده کرده تا شاهد شایستگی‌ها، مشارکت در کارهای تیمی و هم افزایی در توانمندی‌ها باشیم.

وی افزود: دنیای امروز دنیای بین رشته‌ای است که در آن رشته‌های مختلف با یکدیگر در تعامل هستند تا عاملی برای شکل‌گیری علوم ترکیبی همچون مهندسی پزشکی، زیست فناوری و نانو در راستای حل مسائل باشند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: اخلاق در این گونه مسابقات مکمل علم است تا استفاده از آن در راستای خدمت به بشر قرار گیرد و دانش بر مبنای فلسفی از ویژگی بزرگان است.

این مسئول با بیان اینکه رنجی که امروزه جامعه بشری از ناحیه علم متحمل شده به دلیل نبود اخلاق است، خاطر نشان کرد:  علم و دانش در بعضی کشورها از اخلاق به دور است و ما باید به دنبال علم نافع باشیم تا از سرمایه‌های موجود بهره کافی را ببریم.

زرافشان با بیان اینکه امروزه بیش از ۳۰هزار دانش‌آموز در جشنواره خوارزمی شرکت می‌کنند، تصریح کرد: در سال گذشته تاسیس پژوهش‌سرای با عنوان پارک‌های علم و فناوری به عنوان مرکزی برای رشد دانش‌آموزان تاسیس شد.

وی در پایان با اشاره به برگزاری هفتمین المپیاد نانو در سال جاری افزود: ۶۵ پژوهش‌سرا نیز به تجهیزات آزمایشی نانو مجهز شده که سایر کشورها خواستار تعامل در این زمینه هستند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار