ضعف مدیریتی و محتوا در جشنواره فیلم فجر ۹۴ مشهود است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 92098
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
گلایه فیلم‌نامه‌نویس قزوینی:
شاخص : فیلم نامه نویس قزوین با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر تولید شاخصی نسبت به سال گذشته ندارد گفت: فیلم های فجر ۲ سال در استان اکران نمی شود که دلیل آن تامین نشدن بودجه و وجود مشکلات عدیده ارشاد است.

بابک سبحانی نژاد در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی و ادبی شاخص، درخصوص اکران فیلم های جشنواره فجر۹۴ اظهار کرد : سینما در ماهیت خود یک صنعت و سرمایه گذاری برای بازدهی مالی است و سوژه های انقلابی و دفاع مقدس در سریال ها طرفداران خود را پیدا کرده ولی در سینما متفاوت و بازده آن بلند مدت است.

فیلم نامه نویس قزوینی با بیان اینکه فیلم سازان به دلایل مسائل مالی به سمت فیلم های آپارتمانی، کم خرج و بازیگر محور روی می آورند، تصریح کرد: در فیلم های انقلابی کار بسیار پیچیده تر و مسئولیت پذیری بیشتر است، در گذشته دولت فیلم‌سازان را از نظر مالی حمایت می کرد ولی امروزه این حمایت ها کم رنگ تر شده است.

این نویسنده در خصوص کمبودهای جشنواره فجر ابراز کرد: به دلیل مساعد نبودن فضای رقابتی فیلم های جشنواره از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و امکان بروز و ظهور کارگردان ها و نویسنده های جدید به دلیل عدم ریسک تهیه کنندگان کمرنگ شده و عدالت در مورد هنرمندان رعایت نمی شود.

سبحانی نژاد در خصوص مشکلات این بخش بیان کرد: تعداد منتقدانان چندین برابر تولیدات سینمایی بوده و همچنین تعداد سینماهای کشور خیلی کم تر از آن است که از نظر اقتصادی بازدهی داشته باشد.

وی با اشاره به خصوصی‌سازی سینما افزود: مسئله فرهنگ با استراتژی زندگی، نظام و جامعه ما کاملا آمیخته و همواره باید حمایت با هدایت همراه باشد.

تولیدات شاخص سینمایی در جشنواره فیلم فجر وجود ندارد

نویسنده قزوینی درخصوص کیفیت فیلم های اکران شده در جشنواره فیلم فجر عنوان کرد : هنوز جشنواره به اتمام نرسیده است ولی معمولا کارهای چند کارگردان خاص جلوه‌گری می کند در حالی که نسبت به کارهای قبل پیشرفتی نداشته و تنها چند فیلم در بین کارها برگزیده شده ؛ در این جشنواره تولید شاخصی نسبت به سال گذشته صورت نگرفته است.

عدم اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در قزوین

این فیلم نامه نویس با اشاره به عدم اکران فیلم های فجر در استان توضیح داد: فیلم های فجر ۲ سال است در استان اکران نمی شود که دلیل آن تامین نشدن بودجه و وجود مشکلات عدیده اداره ارشاد است.

سبحانی نژاد ادامه داد: عدم تولید فیلم هایی در راستای اشاعه فرهنگ، اصالت و گذشته قزوین و همچنین بی عدالتی حاکم بین هنرمندان و اختصاص امکانات از دیگر مشکلات این عرصه است.

وی در مورد حضور بازیگران در زمان اکران با پوششی نامناسب تصریح کرد: قطعاً حضور بازیگران با چنین پوششی تاثیر نامناسب در بین جوانان داشته و فراگیری این قضیه متوجه نهادهای فرهنگی است و پیشگیری آن از راه مقابله با هجمه فرهنگی بیگانگان در شبکه های مجازی و تولید آثار برای احیای ارزش حجاب و معرفی الگو مناسب و حرکت در راستای جهاد فرهنگی امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار