عدم تشکیل صف واحد برای مبارزه با داعش توسط کشورهای غربی/داعش حامیان خود را تهدید می‌کند‌ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82691
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
کارشناس روابط بین‌الملل در گفتگو با شاخص تاکید کرد:
شاخص : کارشناس روابط بین‌الملل با تاکید بر عدم وجود صف واحد در مبارزه با داعش گفت: خطرات سیاست‌های غلط کشورهای غربی در حمایت از داعش دامن‌گیر این کشورها شده است.

دکتر فاضل فیضی استادیار روابط بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص تحولات فرانسه با اشاره به این‌که مداخلات کشورهای غربی به ویژه فرانسه در بحران سوریه دامن گیر خود آن‌ها شده است، بیان کرد: بسیاری از افرادی که در گروه های تروریستی داعش عضویت دارند عمده آنها از کشورهای فرانسه، بلژیک و انگلستان هستند.

وی افزود: این افراد با ایدئولوژیک تکفیری که در این گروه تروریستی کسب می‌کنند به کشورهای خود باز می‌گردند و طی ارتباطات شبکه‌ای که با گروه‌ تروریستی داعش دارند دست به چنین حملات تروریستی می‌زنند.

این مدرس با اشاره به نگرش اسلام‌هراسی و نگاه تبعیض‌آمیز کشورهای غربی به انسان‌ها ابراز کرد: نه تنها فاجعه منا بلکه اقدامات تروریستی که در لبنان و فلسطین می‌دهد هیچگاه به درستی در رسانه‌های غربی و آمریکایی منعکس نمی‌شود اما حوادث پاریس که نمونه‌های بی‌شمار آن را در کشورهای اسلامی شاهد هستیم در این شبکه‌ها پر رنگ شده است.

فیضی ادامه داد: شاهد این هستیم که امنیت کشور فرانسه و سایر کشورهای اروپای مرکزی و آمریکایی توسط گروه داعش که دست‌پرورده همین استکبار می‌باشد، به خطر افتاده است.

وی با بیان این‌که حوادث پاریس تبدیل به بهانه‌ای برای حمله نظامی فرانسه به سوریه شده است اظهار کرد: بعد از فروپاشی امپراتوری عثمانی، سوریه به لحاظ سرزمینی به طور موقت تحت سلطه فرانسه قرار گرفت، لذا همواره فرانسه یک نگاه تاریخی به سوریه دارد و در صدد نفوذ دوباره به این کشور است.

این کارشناس با بیان این‌که صف واحدی از کشورهای غربی برای مبارزه با داعش وجود ندارد، گفت: کشورهای غربی و فرانسه با اصل حکومت مشروع و قانونی سوریه مخالفند و خواستار تغییر نظام سیاسی این کشور هستند.

استاد روابط بین‌الملل با اشاره به ‌این‌که اقدامات جدی علیه داعش توسط قدرت‌های غربی انجام نگرفته است استدلال کرد: در قطعنامه اخیری که توسط شورای امنیت برای ایجاد زمینه حمله نظامی علیه داعش تصویب شده، اما شاهد این بودیم که تمام این موارد فقط جنگ روانی و رسانه‌ای است.

فیضی با بیان این‌که سیاست‌های غلط کشورهای اروپایی و آمریکا نسبت به داعش دامن‌گیر خودشان شده است، تصریح کرد: حمایت‌های سیاسی و تسلیهاتی از مخالفین دولت سوریه برای براندازی این دولت هاف باعث قدرت گرفتن این گروه ها در خاک عراق و سوریه شد که نهایتا خطرات آن دامن‌گیر فرانسه و کشورهای غربی خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • آخرین اخبار