عدم تعیین نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت/ مطالبات گندمکاران قزوینی تسویه شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77773
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
مدير کل شرکت غله استان:
شاخص : مدير کل شرکت غله و خدمات بازرگاني استان قزوين با اشاره به عدم اعلام نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی بيان كرد: قرار بود دولت نرخ جديد خريد تضميني گندم را تا پايان مهر اعلام كند كه در صورت اعلام اطلاع رساني مي شود.

یعقوب عقیلی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره به عدم اعلام نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی بیان کرد: قرار بود دولت نرخ جدید خرید تضمینی گندم را تا پایان مهر اعلام کند که در صورت اعلام اطلاع رسانی می شود.

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین اعلام کرد: سال گذشته قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان مطابق نرخ مصوب دولت یک هزار و ۱۵۵ تومان بود که دولت از این مبلغ ۴۹۰ تومان به ازاء هر کیلو یارانه پرداخت کرد.

این مسئول با اشاره به پایان فصل خرید تضمینی گندم از خرید ۱۵۴ هزار تن محصول از کشاورزان خبر داد و گفت: برای این میزان خرید حدود ۱۸۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

عقیلی بیشترین میزان خرید گندم در استان را به‌ ترتیب در قزوین، آبیک، آوج، البرز، تاکستان و بوئین‌زهرا برشمرد و افزود: سالانه ۱۶۴ هکتار از مزارع استان به زیرکشت گندم آبی و دیم می‌رود که در مجموع حدود ۳۰۰ هزار تن محصول برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ درصد گندم خریداری شده از کشاورزان استان دیم است و کشت گندم در شهرستان آبیک به دلیل آبی بودن از کیفیت بالاتری برخوردار است.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر معادل مصرف ۲ سال گندم برای تأمین آرد مصرفی استان در مراکز سیلو های شرکت ذخیره شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار