ایران جانبی

» عدم حمايت نهادهاي تصميم گير و اثرگذار حلقه هاي مفقوده ي ارتباط با صنعت با دانشگاه است
کد خبر: 11963
تاریخ انتشار: 13 می 2013 - 6:16

شاخص نیوز : برای حمایت از صنعت از پژوهش های دانشگاهی قوانين، مقررات، دستگاه ها و سازمان هاي تصميم گير و اثرگذار در اين زمينه بسيار موثر هستند و بايد شرايطي فراهم شود تا اين ارتباط منسجم تر شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شاخص نیوز به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، محسن جعفري پاكزاد، مديرعامل شركت طراحي، فني و مهندسي مه فجر آسانكار و نماينده شركت هيونداي در صنعت آسانسور در ايران در بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي قزوين با اشاره به موانع و ارتباط صنعت با دانشگاه در ايران بيان داشت: از زمان دانشجويي ام هميشه به اين موضوع فكر مي كردم كه بايد رابطه اي بين صنعت و دانشگاه وجود داشته باشد و خيلي دوست داشتم كه قوانين كشور طوري تنظيم و تدوين شود تا اين ارتباط منسجم تر شود چرا كه دانشگاه ها براي بودجه هاي پژوهشي خود همواره با كمبود مواجه بوده اند و نياز به حمايت صنعت هميشه وجود دارد.

مديرعامل شركت طراحي، فني و مهندسي مه فجر آسانكار افزود: متاسفانه هميشه فاصله و شكاف عجيبي بين صنعت و دانشگاه وجود داشته با اين كه صنعتگران ما عمدتاً از محيط دانشگاه به اين عرصه وارد شده اند اما ارتباط چنداني با دانشگاه ندارند و به دليل درگيري هاي كاري خود از بحث تحقيق و پژوهش غافل مانده اند.

نماينده شركت هيونداي در صنعت آسانسور در ايران افزود: توسعه صنعت بستگي به خلاقيت و ارتباط عميق صنعت با علم و دانشگاه دارد و اگر اين ارتباط منسجم تر شود شاهد شكوفايي صنعت كشور خواهيم بود.

محسن جعفري پاكزاد يادآور شد: وقتي در بازديدم از دانشگاه آزاد اسلامي قزوين مشاهده كردم كه دانشجويان دانشگاه با شور و علاقه خاصي به افتخارات و كسب مقام هاي جهاني شان اشاره مي كنند؛ واقعاً منقلب شدم و به ياد روزهاي دانشجوي خودم افتادم و با خودم فكر كردم كه چرا نبايد ارتباط منسجمي بين صنعت و دانشگاه وجود داشته باشد.

تصريح كرد: با بازديدي كه از مراكز تحقيقاتي و مركز MRL اين دانشگاه داشتم ديگر منتظر انجام كارهاي اداري نشدم و حمايت مالي از اين دوره از مسابقات جهاني روبوكاپ 2013 هلند را قبول كرده و از اين پيشنهاد استقبال كردم چرا كه مطمئناً مي دانم كه منافع اين همكاري به نفع جوانان و مردم ايران است و مطمئناً اين همكاري منافع بلند مدتي دارد و به اين موضوع كه  این حمايت مالي در آينده به نفع كشور خواهد بود؛ افتخار مي كنيم.

وي تاكيد كرد: تجار و صنعتگران بايد از علم و توسعه دانش حمايت كنند البته درست است كه دولت يكسري وظايف، بودجه و ساز و كار براي اين موضوع دارد اما صنعت نيز  باید در اين زمينه پيشگام باشد چرا كه مطمئناً حمايت از علم به نفع صنعت هم خواهد بود.

جعفري پاكزاد به عدم حمايت و حضور نهادهاي اثر گذار در حلقه مفقوده ي ارتباط صنعت با دانشگاه اشاره كرد و گفت: همه عوامل تصميم گيرنده در موضوع ارتباط صنعت با دانشگاه در اين موضوع دخيل و اثر گذار هستند يكي از مهم ترين چالش هاي ارتباط صنعت با دانشگاه اين است كه عوامل تصميم گيرنده حمايت چنداني از اين موضوع نداشته و به نوعي غفلت مي كنند.

وي با اشاره به اين نهادهاي اثر گذار يادآور شد: اگر سيستم بانكي، سازمان تامين اجتماعي و  وزارتخانه ها حمايت لازم را از صعنت داشته باشند و به صنعت اعلام كنند كه شما ملزم هستيد تا بودجه هايي و طرح هاي  خود را براي تحقيق و پژوهش به دانشگاه ها اختصاص دهيد مطمئناً اين حلقه ارتباطي شکل می گیرد.

جعفري پاكزاد افزود: البته در اين راستا روزنه هايي باز شده و اخيراً وزارت دارايي اعلام كرده كه هزينه هاي تحقيقاتي صنعت را به عنوان هزينه هاي جاري از صنعتگران قبول مي كند و اين مساله بايد به صورت عمومي نهادينه شود. چرا كه من صنعتگر بايد تشويق شوم تا در پژوهش سرمايه گذاري كنم و نبايد براي ايجاد دفتر قانوني خود دنبال سند سازي بروم بلكه بايد با روي گشاده و با خوشحالي براي جوانان و آينده كشور هزينه كنم و مطمئناً اين سرمايه گذاري برای  نسل هاي آينده به كشور باز خواهد گشت و در اين راستا قوانين، مقررات، دستگاه ها و سازمان هاي تصميم گير و اثرگذار بسيار موثر هستند و بايد شرايطي فراهم شود تا اين ارتباط منسجم تر شود.

نماينده شركت هيونداي در صنعت آسانسور در ايران گفت: به دليل اين كه خودم دانشگاهي بودم در مجموعه شركت تحت نظارتم به دنبال اين هستم تا ارتباط و همكاري ام با دانشگاه آزاد اسلامي قزوين مستمر و مدام باشد و در قالب پروتكل، اين همكاري دو جانبه ادامه پيدا كند. به عنوان مثال در بازديدم از مراكز تحقيقاتي خودروي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين خودرويي ديدم كه توسط دانشجويان اين دانشگاه طراحي و ساخته شده بود و وقتي از دانشجويان سوال كردم كه چرا شركت سايپا براي توليد انبوه خودرو با شما قرارداد امضا نكرده، دانشجويان در جواب گفتند شركت سايپا اعلام كرده كه چون هزينه اين پروژه در 10 سال گذشته بازنگشته و اين پروژه جواب نداده براي توليد انبوه خودروي شما سرمايه گذاري نمي كنيم. البته صنعتگر بايد بداند كه در انجام كارها مي بايست استقامت داشت و اگر مي خواهيم روزي موفق شويم بايد صبور بوده و زود خسته نشويم. چرا كه اگر ايستادگيِ لازم را نداشته باشيم، مانند گذشته وابسته خواهيم ماند.

وي در پايان به بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي قزوين اشاره كرد و گفت: از دكتر موسي خاني رييس اين دانشگاه كه فرصتي ايجاد كرد كه بنده از اين دانشگاه بازديد كنم بسيار تقدير و تشكر می كنم. واقعاً ديدن دانشجويان اين دانشگاه كه با عشق و علاقه و شور و نشاط خاصي در مركز تحقيقاتي مشغول فعاليت هستند براي بنده شيرين و باعث افتخار بود و واقعاً از ديدن اين دانشگاه لذت بردم .

نماينده شركت هيونداي در صنعت آسانسور در ايران، به عنوان اسپانسر و حامي مالي تيم MRL دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مسابقات جهاني روبوكاپ 2013 هلند حضور دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار