عدم رعایت استاندارد موجب ورود کالاهای قاچاق به کشور می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149146
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۳۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین اقتصاد ما باید استانداردهای ملی و بین المللی را رعایت کند گفت: عدم توانایی رقابت در بازار جهانی موجب ورود کالاهای قاچاق به کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات علوم پزشکی برگزار شد با بیان اینکه نظام خلقت بر پایه استاندارد است اظهار کرد: هر آنچه که در جهان خلق شده و روابط بین آن‌ها از یک تعریف اصلی پیروی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ما باید استانداردهای ملی و بین المللی را رعایت کند افزود: عدم توانایی رقابت در بازار جهانی موجب ورود کالاهای قاچاق به کشور می‌شود.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه باید سطح کیفیت کالاهای ایرانی را بالا ببریم گفت: ما باید در اقتصاد بین المللی حضور داشته باشیم تا بتوانیم اقتصادی پایدار داشته باشیم.

زاهدی تصریح کرد: اگر نتوانیم از نظر کیفیت رقابت کنیم در اجرای اقتصاد مقاومتی که از ضرورت‌های کشور است موفق نخواهیم بود.

این مقام مسوول عنوان کرد: ایمنی و سلامت مردم بستگی به مقررات دارد؛ استاندارد را نباید هزینه بدانیم بلکه یک سرمایه‌گذاری برای آینده‌ای بهتر است.

وی در پایان با بیان اینکه رعایت استاندارد و مطالبه آن از سوی مردم باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود افزود: اقتدار سیاسی و اقتصادی کشور در عرصه بین المللی بستگی به رعایت استانداردهای جهانی در همه امور است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار