Iranjb.ir

عدم پایبندی آمریکا در عمل به تعهدات برجام / برجام تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90085
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۳۹
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: ماهیت استکبار تغییر پذیر نیست و همچنان بر اهداف شوم خود پایبند است و عقب‎‌نشینی آن‌ها از تحریم‌های ظالمانه را نباید دلیل بر صداقتشان دانست.
images (1)

ناهید همایونرا صبح امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، درخصوص رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای اجرای برجام اظهار کرد: تذکرات رهبر انقلاب بر روی عدم اعتماد به آمریکا و سران استکبار جهانی بر اساس سابقه بد عهدی‌های بیشمار آن‌ها در طول تاریخ است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه پشت همه فتنه‌های علیه ایران دستان مخملی غربی‌ها وجود دارد، افزود: قدرت‌های غربی در ظاهر با برداشتن برخی تحریم‌ها لیست تازه‌ای از افراد حقیقی و حقوقی را به شروط جدید خود اضافه کرده‌اند که این دلیل محکمی برای عدم اعتماد به ‌آنها خواهد بود.

وی با اشاره به مقاومت بی‌مانند تمام ملت ایران در مقابل تحریم‌ها، گفت: ایستادگی مردم و توجه به رهنمودها و تدابیر رهبری موجب شد تا تیم مذاکره کننده بتواند در مقابل غربی‌ها پای میز مذاکره نشسته و نتیجه آن شکست دشمنان و عقب نشینی آن‌ها در برابر صف منسجم ملت ایران شد.

این کارشناس ابراز کرد: نتیجه حاصل از مذاکرات را نباید فقط در ابعاد دیپلماسی دانست چرا که تیم مذاکره کننده به عنوان نماینده ملت ایران در برابر کدخدایان جهان قرار گرفت و در سایه خون شهدای هسته‌ای به موفقیت رسید.

همایونرا  با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر عدم برگزاری جشن برجام خاطرنشان کرد: نباید با برداشتن چند تحریم ذوق زده شد و جشن پیروزی برگزار کرد چرا که برجام تنها بخشی از خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران بوده و این درحالی است که غربی‌ها به تحریم‌های دیگری دست زده و وفاداری به تعهدات هم در سایه‌ای از ابهامات قرار دارد.

کارشناس مسائل سیاسی، اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور دانسته و تصریح کرد: با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر تکیه به ظرفیت‌های داخلی و بهرمندی از سرمایه‌های کشور برای ارتقاء معیشت مردم باید این رهنمودها را جدی گرفته و با برنامه‌های مدون آن‌ها را عملی کنیم.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای در نظر دارند توافق آمریکا را لطف آن‌ها خطاب کنند، استدلال کرد: با توجه به تذکرات هوشمندانه مقام معظم رهبری دولتمردان و سیاسیون باید مراقب باشند تا از این روابط سوء استفاده نشود چراکه برخی جریان‌ها با بزک چهره استکبار جهانی در صدد هستند شرایط دوستی با آمریکا را فراهم کنند.

این کارشناس در ادامه گفت: ماهیت استکبار تغییر پذیر نیست و همچنان بر اهداف شوم خود پایبند است و عقب‎‌نشینی آن‌ها از تحریم‌های ظالمانه را نباید دلیل بر صداقتشان دانست.

همایونرا با بیان اینکه در شرایط انتخابات پیش‌رو با خطر نفوذ دشمن مواجه هستیم، گفت: با توجه به سرنوشت ساز بودن انتخابات برای کشور و تجربه حیله‌های دشمن در سالیان گذشته با هدف فتنه انگیزی و کارشکنی در امور داخلی ملت ایران  باید با بصیرت کامل اجازه دخالت به آن‌ها ندهند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • خانه مطبوعات حمایت ملموسی از اصحاب رسانه ندارد/ چرا از دردهای مردم نمی‌نویسیم؟/ روزنامه‌های مرده ما را زنده کنید!
 • عملکرد دولت در زمینه تحصیل کودکان کار ضعیف است
 • اصلاح بی‌سوادی دغدغه همه دستگاه‌ها باشد
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • دولت توان اجرای برخی پروژه‌های عمرانی را ندارد
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • آغاز رقابت‌های لیگ واترپلوی نوجوانان کشور در قزوین
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • مشارکت ۷۰ درصدی خیرین استان در مدرسه سازی
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • آخرین اخبار