عدم اهتمام نسل جوان نسبت به نماز ناشی از تنبلی و ناآگاهی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90492
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
در همایش زمزمه دوست مطرح شد:
شاخص : علیرضا نیکخو دانش‌آموز برتر کشوری در همایش زمزمه دوست مطرح کرد: یکی از دلایل مهم عدم گرایش نسل جوان به نماز تنبلی و ناآگاهی آنان از اهمیت به اثرات و ثمرات نماز در زندگی و کوتاهی پدر و مادر و دوستان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا نیکخو دانش‌آموز برتر کشوری در همایش زمزمه دوست که در سالن اجتماعات فرهنگیان برگزارشد،  با اشاره به اینکه نماز میراث انبیاء الهی است اظهار کرد: برپایی نماز به ویژه نماز جماعت از اهمیت بالای برخوردار است؛ اقامه نماز به صورت جماعت نمادی از وحدت جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه برپایی نماز جماعت در مدارس امری واجب و حساس است، گفت: مدارس با اصلاحات بنیادی در نگرش دانش آموزان نسبت به امر نماز؛ جوانان و دانش آموزان را به این امر دعوت و تشویق کنند.

این دانش‌آموز برتر در ادامه بیان کرد: طبق تحقیقات پژوهشگران، در مدارسی که اقامه نماز جماعت در آن امری مهم و جدی است در آن مرکز آموزشی مشکلات و معضلات رفتاری و اخلاقی کمتری مشاهده شده است.

نیکخو با اشاره چرایی عدم گرایش جوانان و نوجوانان به امر نماز بیان کرد: یکی از دلایل مهم عدم گرایش نسل جوان به نماز تنبلی و ناآگاهی آنان از اثرات و ثمرات نماز در زندگی و کوتاهی پدر و مادر و دوستان است.

وی با اشاره به اهمیت بسزای نماز با اشاره به آیات قرآن گفت: برپایی نماز به عنوان امری است که هیچگاه از گردن انسان ساقط نمی‌شود اهمیت نماز به حدی بالا است که خداوند پیامبران الهی  را به امر نماز سفارش کرده است

این دانش‌‍آموز برتر با بیان اینکه نماز به عنوان درگاهی برای شکر نعمت‌های خداوند است، خاطرنشان کرد: زمانی‌که خداوند متعال نعمتهای بسیاری به پیامبر خدا ارزانی داشت خطاب به پیامبر گرامی افزود: ای رسول من، در برابر این نعمتهای خداوند نماز را به پا دار و به وسیله این نماز شکر نعمت‌های خدواند را به بگو.

نیکخو با اشاره با اشاره به اهمیت بالای نماز گفت: اهمیت بالای نماز موجب شده که ۱۲۲ آیه از قرآن کریم به امر نماز اشاره کند و بعداز شناخت با خدا هیچ چیز با نماز برابری نمی‌کند و تعبیر دیگر بهترین عملی که بتوانیم در روز قیامت در نزد خدا پیدا کنیم امر نمازاست.

این دانش‌آموز برتر با بیان اینکه هیچ امری بالاتر از نماز نیست، گفت: خانواده ها و مدارس می‌توانند با آشناکردن دانش‌آموزان پیرامون فواید و اثرات نماز آنها را به نماز تشویق کرده و با برنامه‎‌ریزی صحیح جهت تحقق این امر گام برداشت.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار