عده‌ای از خواسته‌های به‌حق مردم سوءاستفاده می‌کنند/ مسئولین برای رفع مشکلات اقدام کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 154971
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۷:۱۹
رییس کمیسیون اصل 90:
شاخص : رییس کمیسیون اصل 90 گفت: مسائل ایجاد شده در کشور در خصوص بحث‌های اشتغال، گرانی و معیشت است اما متاسفانه عده‌ای از این خواسته‌ها سوء استفاده و اغتشاش می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ در مراسم معارفه و تکریم رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین که پیش از ظهر امروز در سالن مهندس بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان اقدامات شایسته‌ای را در راستای مرکز ناباروری، تالیف کتاب آموزش زبان به عنوان کتاب پایه در کل کشور و فرش قزوین انجام داده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی یک ظرفیت عظیم است که مسئولان استانی به طور شایسته از این ظرفیت استفاده نکرده‌اند.

این مسوول ابراز کرد: جهاد دانشگاهی در عرصه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی می‌تواند با ابزاری که در اختیار دارد قدم‌های موثری بر دارد.

محمدی تصریح کرد:جهاد دانشگاهی یکی از مراکز بسیار موثر برای تولید علم و پژوهش‌های مورد نیاز جامعه است.

رییس کمیسیون اصل ۹۰  ابراز کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد چالاک، کم هزینه، خوش فکر، جوان و آینده نگر است که می تواند در رشد و بالندگی جامعه موثر باشد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه ما نتوانستیم زنجیره علم و دانش را تا مقصد اصلی آن یعنی تولید علم، ثروت و تجاری سازی ادامه دهیم چه بسا که این زنجیره می‌تواند به عنوان نقطه امیدی برای رفع مشکلات کشور باشد.

محمدی اضافه کرد: علی رغم اینکه در بسیاری از علوم، تولیدات قابل ملاحظه‌ای در سطح دنیا داشته‌ایم اما در تبدیل علم به ثروت و تجاری سازی آن نتوانستیم به خوبی ایفای وظیفه کنیم.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ خاطرنشان کرد: با توجه به آخرین آمار از رتبه ایران در حوزه اقتصاد، محیط کسب و کار، اشتغال و تولید از میان ۱۹۰ کشور دنیا رتبه۱۲۴ را دارد.

وی افزود: اگرچه کشور ایران از نظر اثر بخشی در برخی مسائل سیاسی جلوتر از سند چشم انداز ۱۴۰۴ است اما باید تلاش کنیم تا سال ۱۴۰۴ در همه علوم به جایگاه‌های بالاتر دست یابیم.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه طرح های علمی با محوریت اشتغال و تولید باید اجرایی شود، اظهار کرد: باید در عرصه علم و دانش به فکر تجاری سازی علوم، پویایی اقتصاد و تولید ثروت باشیم تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

وی با اشاره به فضای حاکم بر کشور در روزهای اخیر، گفت: مسائل ایجاد شده در کشور در خصوص بحث‌های اشتغال، گرانی و معیشت بوده است اما متاسفانه عده‌ای از این خواسته‌ها سوء استفاده و اغتشاش می‌کنند تا به کشور آسیب وارد کنند که این حرکت‌ها محکوم هستند.

محمدی ابراز کرد:  کسی که عرق ملی و دینی دارد هیچگاه اموال عمومی را پایمال و تخریب نکرده و به جان مردم تعرض نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اگرچه پشت پرده این قضایا مسائل دیگری وجود دارد اما اینکه بگوییم مردم مطالبه‌ای در حوزه اقتصاد، اشتغال و معیشت ندارند نیز خودمان را به تغافل زده‌ایم چراکه ما در این حوزه‌ها مشکل داریم و باید تلاش کنیم که این مشکلات را مرتفع سازیم.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به ظرفیت های علمی، دانشگاهی و صنعت استان قزوین گفت: صاحبان اندیشه و سرمایه باید دست به دست هم دهند تا در این حوزه گام‌های بلندرتری بردارند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزا واحد صنعتی در استان مستقر است گفت: دشت قزوین یک گوهر بی نظیر است که با توجه به ظرفیت حاصلخیزی و بازار هدف ۲۰ میلیونی در استان‌های البرز و تهران، می‌تواند فرصت‌های شغلی و اقتصادی زیادی را فراهم سازد.

این مسوول با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سفر به استان قزوین گفت: باتوجه به فرمایشات رهبر انقلاب  قزوین ظرفیت تبدیل شدن به یک شهرک  تحقیقاتی را دارد که نیازمند یک هم افزایی گسترده در جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری،مراکز صنعتی، کشاورزی و بخش‌های مختلف است تا بتوانیم با ایجاد یک تحرک اقتصادی برای جوانان اشتغال‌زایی داشته باشیم.

محمدی در انتها ضمن تقدیر از محمد حسین فایزی رییس سابق جهاد دانشگاهی قزوین تصریح کرد: از رئیس جدید این مرکز انتظار داریم که با هدفگذاری دقیق و الویت‌های استانی به سمتی حرکت کنند که تا شاهد جهش‌های بیشتری در حوزه‌های مختلف باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار