عده‌ای انقلابی‌نما می‌خواهند مردم را از انقلاب اسلامی ناامید و نظام را ناکارآمد جلوه دهند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157567
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲:۴۳
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: کسانی که از انقلاب ابراز پشیمانی می‌کنند برای خدا قدم برنداشتند و لیاقت انقلابی بودن را ندارند؛ آن‌ها که برای خدا انقلاب کردند هیچ چیز را از دست ندادند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی (ص) این شهر برگزار شد، با بیان اینکه تقوا در همه شئونات زندگی معجزه می‌کند اظهار کرد: انقلاب اسلامی تفسیر تقوای قرآنی است.

وی افزود: مساجد و صفوف نماز جماعت در واقع مدرسه انقلاب بود؛ ایمان یکی از ریشه های جدی و مهم در پیروزی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: دشمنان می‌خواهند القا کنند که ملت ایران دیگر به انقلاب اسلامی کاری ندارند اما مردم ما با ایمان قوی در طول سال این اعتقاد را در قالب راهپیمایی های مختلف و مبارزه با فتنه‌گری نشان می‌دهند.

عابدینی با بیان اینکه اتحاد ملت ایران بر اساس توحید است عنوان کرد: وحدت و یکپارچگی مردم از دیگر عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود و این اتحاد با هر اتحاد دیگری متفاوت است و هیچگاه تمامی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با قرآن کریم و نهج البلاغه استحکام می‌یابد ابراز کرد: رهبری یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود؛ امام راحل خود را خادم مردم می‌دانستند و تنها برای خدا کار می‌کردند.

وی تصریح کرد: این ۳ عامل انقلاب ما را آماده پیروزی کرد و امدادهای غیبی هم به کمک آن آمد؛ امروز باید با عنصر امید و نشاط آن را تداوم ببخشیم.

خطیب جمعه قزوین با بیان اینکه انقلاب اسلامی آمد تا زندگی ما را قرآنی کند اضافه کرد: روز نیروی هوایی را در پیش داریم که این قشر از جامعه با هوشیاری و بیعت با امام راحل، موجب شتاب بیشتر در پیشرفت انقلاب اسلامی شدند.

عابدینی عنوان کرد: انقلاب اسلامی هر روز در حال پیشرفت در تمامی جهان است و ما هم باید خود را با آن هماهنگ و آماده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای می‌گویند از انقلاب خود پشیمان شده‌اند اما باید گفت که این افراد از همان ابتدا هم با هدف منافع شخصی و برای دستیابی به موقعیت و مقام بود که انقلاب کردند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: کسانی که از انقلاب ابراز پشیمانی می‌کنند برای خدا قدم برنداشتند و لیاقت انقلابی بودن را ندارند؛ آن‌ها که برای خدا انقلاب کردند هیچ چیز را از دست ندادند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مردم ولایی ایران اسلامی همواره با انقلاب بوده‌اند گفت: هیچ چیز نمی‌تواند پیوند ملت ایران را با انقلاب اسلامی از هم جدا کند و در این مسیر باید تلاش کنیم که انقلابی بمانیم.

عابدینی تصریح کرد: ویژگی اصلی انقلابیون این است که انقلاب را برای خود نمی‌خواهند بلکه خود را فدای دین و انقلاب می‌کنند و اهل استقامت هستند و با یک شایعه و ناملایمتی از میدان به در نمیشوند.

وی ادامه داد: اهل انقلاب، منتظران ظهور و دولت حق هستند و منتظر پیروزی کشورهای اسلامی بر دولت‌های ظالم و برافراشته شدن پرچم حق هستند.

خطیب جمعه شهر قزوین با تاکید بر اینکه انقلابیون به یاری خداوند، شاه و آمریکا را از ایران بیرون کردند یادآورشد: خداوند متعال قدرت خود را به وسیله رزمندگان اسلام نشان می‌دهد؛ امام راحل فرمودند: من دست رزمندگان را می‌بوسم.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها عراق را مقری خود قرار دادند و فکر می‌کردند که به پایگاه مستحکمی در منطقه دست یافته‌اند اما انقلابیون حشدالشعبی به تبعیت از انقلابیون ایران آن‌ها را از کشور خود بیرون کردند و این مسیر در سوریه، لبنان و فلسطین هم ادامه دارد.

وی در پایان افزود: انقلابیون بنا دارند بانگ “لااله الا الله” را در دنیا طنین انداز و جهان را برای ظالمان ناامن و برای مظلومین امن کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار