دانشجویان نباید مروج هرزگی در جامعه باشند
کد خبر: 104415
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۵:۴۰
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه لازمه پیروی از راه امام راحل التزام و تعهد عملی به آرمان های انقلاب است، گفت: امام خمینی(ره) این جمله که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند را زمانی فرمود که خیلی‌ها حتی جرات گفتن آن را در خفا نداشتند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام علی قابل امام جمعه موقت قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه امام خمینی (ره) توسط خداوند متعال در نگاه مردم شد، اظهار کرد: امام راحل همواره در همه امور رضایت خداوند را محور قرار می داند و هر سخن ایشان با تیکه قلبی بر حق تعالی بود .

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) گفت: ایشان این جمله ” آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” را زمانی فرمود که خیلی‌ها حتی جرات گفتن آن را در خفا نداشتند.

لازمه پیروی از راه امام راحل و رهبری داشتن تعهد عملی است

وی افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی، آمریکا و اسرائیل که همه از آن‌ها واهمه داشتند هدف قرار داد زیرا تکیه‌اش بر خداوند بود، امروز شاهد هستیم قدرت آمریکا دچار تزلزل شده و صداهای آزادی طلبانه‌ای از درون آن بلند می‌شود.

امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان رهبری در آن برهه سخت از تاریخ توانست رهبری آگاه، بصیر و حکیم را شناسایی و انتخاب کنند که امروزه خار چشم دشمنان شده و کشتی انقلاب را هدایت می‌کند.

قابل در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در طول ۲۷ سال گذشته به خوبی توانستند نظام و انقلاب را به بهترین شکل هدایت کرده و به سر منزل مقصود برسانند.

این مسئول با اشاره به کار شکنی‌های آل سعود در امور حج ایران گفت: آل سعود می‌گویند چرا دعای کمیل می‌خوانید، آنها حتی از مناجات مسلمانان هم می‌ترسند و باید قدر این نعمت را دانست.

وی تاکید کرد: لازمه پیروی از آرمان های امام راحل و رهبری اعتزام و تعهد قلبی و عملی است، نمی‌توان اسم امام را برد اما بر خلاف عقاید امام عمل کرد.

دانشجویان نباید مروج هرزگی در جامعه باشند

امام جمعه موقت قزوین یادآور شد: چندی قبل کنسرتی با شرایط نامناسب در قزوین برگزار شد که متاسفانه کسی این کار را تقبیح نکرد، در عوض عده‌ای از دولت و وزیر ارشاد درخواست کردند که هیچ‌کسی حق مقابله با کنسرت‌ها را ندارد.

قابل تصریح کرد: نتیجه این حمایت‌ها موجب به راه انداختن محافل نامشروع جوانان می شود و متاسفانه این اتفاق غیراخلاقی زمانی رخ می‌دهد که ما شاهد ورود شهدای گمنام و مدافع حرم به کشورمان هستیم.

وی با اشاره به اینکه با تمام وجود از حرکت انقلابی دستگاه قضایی حمایت می‌کنیم، اضافه کرد: عده‌ای به دستگاه قضایی معترض‌اند که چرا باید دانشجو را شلاق زد؟ ما می‌گوییم دانشجو باید با علمش جلو خلاف را بگیرد نه اینکه موجب رواج فساد در جامعه شود.

امام جمعه موقت قزوین از شهیدان بابایی و حسنی مقدم به عنوان دانشجویان والا مقام یاد کرد و گفت: کسی با دانشمند و دانشجو مخالف نیست بلکه با هرزگی مخالف است.

در ماه مبارک رمضان اسراف نکنیم

قابل با بیان اینکه ماه رجب و شعبان بهترین فرصت آمادگی برای ورود به ماه مبارک رمضان است، افزود: رمضان ماهی است که خداوند آن را وسیله‌ای برای وصال بندگانش به تقوای الهی قرار داده، در این ماه همه عبادت‌ها مقبول پروردگار قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: اهل تقوا با بزرگان دین همنشین خواهد شد؛ بهترین توشه آخرت تقوا است، تقوا یعنی خدا ترسی و به تعبیر امام خمینی(ره) عالم را محضر خدا دانستن است و اگر این چنین باشد انسان در محضر او گناه نخواهد کرد.

امام جمعه موقت قزوین در پایان خاطر نشان کرد: امام راحل به اسراف حساسیت زیادی داشت؛ باید در ماه مبارک رمضان از اسراف پرهیز کنیم و به فکر محرومین جامعه باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار