عده‌ای به بهانه افسردگی به دنبال برپایی برنامه‌های ضد دینی هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 101770
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۵:۳۹
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه عده‌ای به بهانه افسردگی به دنبال برپایی برنامه‌های ضد دینی هستندگفت: ما در حال حاضر به تهاجم فرهنگی مبتلا هستیم چرا که دشمن با رویکرد تغییر ماهیت خود در تلاش است که مردم را از هویت و هدفشان دور نماید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: دشمن آشکارا نمی‌تواند به کسانی که اهل علم و تقوا باشند آسیبی برساند به همین دلیل با تهاجم فرهنگی قصد نفوذ در لایه‌های مختلف مردم را دارد.

وی با اشاره به هجرت امام حسین(ع) در ۲۸ رجب از مدینه گفت: بعد از مرگ معاویه، عده‌ای نامه‌ای جهت بیعت با امام حسین به مدینه فرستادند و پیشنهاد جانشینی یزید را به آن حضرت دادند و ایشان در جواب فرمودند: ای یزیدیان ما خاندان پیامبر(ص) هستیم و با برچیده شدن کفر و ظلم نمی‌رویم با بیعت خود آن را برپا کنیم، معدن رسالت ما هستیم اما یزید فردی شرابخور و اهل فسق و گناه است”

عابدینی افزود: امام به نماینده یزید نگفت من با یزید بیعت نمی‌کنم؛ بلکه فرمودند من با هرکسی که شباهتی به وی دارد دست بیعت نمی‌دهم؛ امام حسین(ع) با حرف آن روز خود راه و مسیر عملکردی همه شیعیان را تا آخر جهان در مقابله با ظلم و ستم نشان داد که با دیده خوشبینی به امثال یزید نگاه نمی‌کنم و دست بیعت نمی‌دهم.

عابدینی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری “امروز جنگ اراده شیطان در مقابل اراده ایمان است” افزود: امام در وصیت نامه‌ای نوشتند و شهادت دادند که من برای مقام و منزلت قیامت نمی‌کنم بلکه می‌خواهم امتم را اصلاح کنم.

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: امام حسین(ع) در جهت ترویج پیام جهانی خود از مدینه خارج شده چراکه اگر آنجا می ماندند در همانجا یزیدیان ایشان را به شهادت می رساندند و پیامشان اکنون به دست ما نمی‌رسید و همین حرکت بود که آینده جهان را روشن ساخت.

وی تصریح کرد: ما در حال حاضر به تهاجم فرهنگی مبتلا هستیم چرا که دشمن با رویکرد تغییر ماهیت خود در تلاش است که مردم را از هویت و هدفشان دور نماید.

امام جمعه قزوین اذعان داشت: دشمن در حال تلاش است تا کشور ما را از هویت‌های دینی و فرهنگی خودش جدا کند برای همین بود که شاه تاریخ را از هجری قمری به شاهنشاهی تغییر داد.

نماینده ولی فقیه در ادامه هشدار داد: اکنون نیز دشمنان در پی همان اهداف هستند و می‌خواهند با ترویج فرهنگ غربی زمینه ساز اهداف دیگر از قبیل کشف حجاب و دیگر اهداف شوم خود شوند.

عابدینی خاطرنشان کرد: طبق بیانات رهبری، مخالف آموختن زبان انگلیسی نیستیم و چه بسا که در حد نیاز و ضرورت به دنبال فراگیری آن نیز هستیم اما چرا ما باید به دنبال فراگرفتن زبان انگلیسی فرهنگی غربی را نشر نماییم.

نماینده ولی فقیه، تغییر در لباس، پوشش و باورهای مردم را از اهداف دشمنان دانست و افزود: تغییر در عفاف و حجاب، خط و زبان از اهداف دیگر دشمن در راستای نفوذ است که در پی پیاده‌سازی آن هستند و اینجاست که هوشیاری بیش‌از پیش مردم و مسئولین را می‌طلبد.

امام جمعه قزوین در پایان تصریح کرد: افرادی در جامعه مدام تکرار می‌کنند مردم ما افسرده‌اند و در حقیقت می‌گویند مردم ما مشکل روانی دارند و به این بهانه می‌خواهند کنسرت و برنامه‌های ضد دینی برپا کنند، در واقع آنها خودشان روانی‌اند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار