عده‌ای ساده‌لوح در جریان برجام فرصت و سرمایه‌های ملت ایران را تلف کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 163625
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴:۴۰
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه برجام خسارتی بود که به انقلاب تحمیل شد افزود: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان از برجام خارج نشدند بلکه افسار آن را به دست اروپایی‌ها سپردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، با اشاره به وقایع اخیر در خصوص برجام اظهار کرد: رییس جمهور آمریکا همانند پیشینیان خود بدعهدی را برای چندمین بار تکرار و به نمایش گذاشت.

وی افزود: متاسفانه عده‌ای علی رغم هشدارهای مقام معظم رهبری و مردم، برای امضای یک قرارداد غیر اصولی وقت گذاشتند و با ساده لوحی وقت ملت را تلف کردند.

امام جمعه شهر قزوین با اشاره به آیات قرآن کریم ابراز کرد: در جواب این سوال که چرا نباید به دشمنان اعتماد کنیم؟ باید گفت؛ آن‌ها وقتی که کارها به نفعشان تمام شود بدعهدی کرده و تعهدات خود را فراموش می‌کنند.

آیت الله عابدینی اضافه کرد: اگر در روز قیامت از این شیاطین بپرسیم که چرا اینگونه کردید خواهند گفت شما وعده حق خدا را نادیده گرفتید و فریب وعده‌های ما را خوردید در حالی که ما بر شما تسلط نداشتیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: شیطان در روز قیامت به این فریب خوردگان خواهد گفت؛ باید خودتان را سرزنش کنید چراکه نباید به وعده‌های من اعتماد می‌کردید.

وی افزود: ملت ایران به تبعیت از هدایت‌ها و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری بارها در فرصت‌های مختلف به مسئولین تذکر دادند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد اما این هشدارها نادیده گرفته شد و این افراد در روز قیامت باید خود را سرزنش کنند.

امام جمعه شهر قزوین تصریح کرد: هیچ انسان عاقلی به دشمن خود اعتماد نمی‌کند و شیطان به هر کاری دست می‌زند تا شما را در بن بست قرار دهد، باید بدانید که او دشمن آشکار شماست.

آیت الله عابدینی افزود: خداوند در سوره مائده در مورد همه مستکبران می‌فرماید که کار آن‌ها پیمان شکنی است و ما آن‌ها را لعنت کرده و دلهایشان را سخت کردیم.

وی اضافه کرد: امروز می‌بینیم که آمریکا و هم‌پیمانانش نسبت به گزارش‌های کشتار و خونریزی مردم یمن و فلسطین بی تفاوت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: بی‌حرمتی و تحریف کلمات خدا از خصلت‌های مشرکان و مستکبران است نباید انتظار داشته باشید که بر قرارداد با شما پایبند باشند.

وی با اشاره به سوره بقره تاکید کرد: خداوند می فرماید؛ مشرکان و مستکبران هرگز نمی‌خواهند خیری به مومنان برسد.

امام جمعه شهر قزوین در ادامه ابراز کرد: رحمت را از خدا انتظار داشته باشید و به دشمنان اعتماد نکنید؛ به منافقین عذاب دردناک خدا را  بشارت دهید.

آیت الله عابدینی با اشاره به اینکه منافقین کافران را دوست می‌گیرند و از آنها انتظار عزت دارند تاکید کرد: مردم جز کینه و خسارت نسبت به منافقین حس دیگری ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه همه عزت ها نزد خداست گفت: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان از برجام خارج نشدند بلکه افسار آن را به دست اروپاییان سپردند تا آسیب‌ها را از این طریق به ما برسانند.

وی با بیان اینکه فرقی میان اروپا و آمریکا نیست عنوان کرد: آمریکا اگر اروپا نبود با چنگ و دندان برجام را نگه می‌داشت.

امام جمعه شهر قزوین تصریح کرد: اروپاییان هرگز التزامی بر پایبندی نسبت به تعهدات خود نخواهند داد همان گونه که آمریکایی‌ها ندادند.

آیت الله عابدینی با تصریح بر اینکه ضرر آمریکا به خودش خواهد برگشت خاطرنشان کرد: جریانات سیاسی در مسائل اصلی نظام نقشی ندارند و ملت ایران بسیار امیدوار نسبت به آینده بوده و باهم متحد هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: نتیجه انتخابات لبنان نشان داد که مردم نسبت به جبهه مقاومت اسلامی امیدوار هستند و این جریان در کل جهان در حال گسترش است.

وی در پایان افزود: امروز انقلاب اسلامی فقط در ایران نیست و تبدیل به مقاومت اسلامی در جهان شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار