عده‌ای قصد دارند مانع انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جدید شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116093
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
سعید قاسمی:
شاخص : قاسمی با اشاره به حذف درس شهید فهمیده از کتب درسی گفت: هویت انقلابی،پایداری و استقلال ملی را مدیون شهدا هستیم؛عده‌ای همسو با اقدامات دشمن تلاش می‌کنند مانع انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار سعید قاسمی در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان که در هیات شهدای گمنام قزوین برگزار شد با اشاره به آیه ۴۶ سوره سبا پیرامون قیام برای خدا اظهار داشت: این حکم الهی است که اگر توانایی قیام در برابر انحراف را بصورت دسته جمعی نداریم باید انفرادی در مقابل آن بایستیم.

وی افزود: براساس این استراتژی الهی که یک تکلیف همگانی است، راهبرد دیگری بنام پیروزی خون بر شمشیر وجود دارد که در طول تاریخ، جریان و واقعه ی کربلا این مهم را به اثبات رسانیده است.

این فعال فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از برخی از واگذاری‌های صورت گرفته در بحث انرژی هسته‌ای ابراز داشت: ایران با ثبات‌ترین کشور منطقه است که بی وقفه به مسیر هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به این که امثال حسن همدانی‌ها هنوز ناشناخته و گمنام هستند، گفت: در مقابل ظلم دشمنان و استکبار جهانی  دو راه بیشتر وجود ندارد؛ یا باید تسلیم غرب شویم یا در مقابل آن بایستیم.

قاسمی خاطرنشان کرد: انحراف فکری در تاریخ اسلام و انقلاب به این جهت روی داد که هر کسی اهل شمشیر زدن نیست صلح امام حسنی را تبلیغ کند.

وی با بیان این که برخی انحرافات فکری در کشور در زمانی روی داد که قصد مبارزه داشتیم، اذعان داشت: در زمان امام حسن(ع) اطرافیان وی تطمیع شده بودند و او فرمانده‌ای نداشت که به مبارزه برود.

قاسمی گفت: آن‌هایی که امروز رابطه با آمریکا را با صلح امام حسن(ع) مقایسه می‌کنند به ظرفیت‌های عظیم ملت قهرمان ایران شک دارند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس به ابلاغیه اخیر آموزش و پرورش سازمان جهانی یونسکو اشاره و تصریح کرد: همخوانی مدل آموزش و پرورش کشور با سازمان مللی‌ها، ما را غافل از سرانجام کشور همسایه‌ای مثل ترکیه کرده است و امیدوارم بیشتر از این سر تسلیم در مقابل غرب فرود نیاوریم.

این فعال فرهنگی تاکید کرد: طبق آیه وَلَن تَرضىٰ عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم؛ اگر جماعت منحرف فقط قرآن را درست روخوانی کرده بودند، کار به اینجا نمی‌کشید که اینقدر انحراف روشن در جامعه وجود داشته باشد.

قاسمی با اشاره به حذف درس «شهید فهمیده» از کتب درسی خاطر نشان کرد: هویت انقلابی، پایداری و استقلال ملی را مدیون شهدا هستیم؛ عده‌ای همسو با اقدامات دشمن تلاش می‌کند مانع انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده شوند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه گفت: وقتی اعتراض شد که چرا درس حسین فهمیده را حذف کردید در جواب می‌گویند ما قصد داشتیم در مقطع بالاتر این درس را بگنجانیم اما همین کار را هم انجام نداده‌اند.

وی ادامه داد: عده‌ای رسما ً اعلام کردند که هدف از قیام امام حسین(ع) مذاکره بود؛ این مصداق بارزی از انحراف است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس به رشادت شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: ما افتخار می‌کنیم که در حلب می‌جنگیم و به دلیل همین ایثارگری‌های رزمندگان است که جنگ به کوچه و شهرهای ما کشیده نشده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار