عربستان از اقتدار ایران به هراس افتاده است/ با نوکری آمریکا نمی توان به قدرت رسید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55840
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۴:۴۳
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه کشورهای ترکیه و عربستان می‌خواهند با حمله نظامی کسب قدرت کنند، گفت: همه می‌دانند با نوکری آمریکا نمی‌توان به عزت و قدرت رسید.

به گزارش شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد، با بیان اینکه کشورهای ترکیه و عربستان از قدرتمند شدن ایران اسلامی به هراس افتاده‌اند، اظهار کرد: این کشورها برای کسب موقعیت خود دست به جنایت و کشتار زده‌اند.

وی افزود: کشورهای ترکیه و عربستان می‌خواهند با حمله نظامی کسب قدرت کنند که با خیال خام مواجه هستند و شکست خواهند ‌خورد.

خطیب نماز جمعه قزوین به حمله عربستان به کشور یمن اشاره کرد و گفت: امروز شاهد زیاده‌خواهی برخی کشورها هستیم که فکر می‌کنند با لشگرکشی و جنایت می‌توانند به عزت و قدرت برسند.

عابدینی ادامه داد: این کشورها گاهی حامی گروهک تروریستی داعش و گاهی ادعا می‌کنند مخالف آنها هستند، اما همه می‌دانند با نوکری آمریکا نمی‌توان به عزت و قدرت رسید و در مقابل ملت‌ها ایستاد.

این مسئول با بیان اینکه استکبار جهانی فتنه دیگری راه انداخته است، یادآور شد: استکبار جهانی در سوریه، عراق، یمن تلاش می‌کند با حملات هوایی جای پایی برای خود درست کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه استکبار از کشتار مردم ترسی ندارد، بیان کرد: فتنه‌های استکبار با استقامت مردم و لطف الهی شکست خواهد خورد.

عابدینی با بیان اینکه فتنه‌های خارجی در داخل نیز دنبال هوادار است، ادامه داد: گاهی برخی مسائلی که از داخل شنیده می‌شود همسو با فتنه خارجی است که باید هوشیار باشیم.

این مسئول ادامه داد: ترکیه و عربستان برای کسب عزت و اقتدار در مسیری همچون نوکری کردن برای استکبار و حمله به مسلمانان از جمله مردم مظلوم یمن گام برداشته است که با شکست روبه‌رو می‌شود.

امام جمعه قزوین ایمان به خداوند را مهم‌ترین عامل عزت بخشیدن به ملت‌ها و دولت‌ها دانست و تصریح کرد: اگر سراغ امور دیگر برویم نتیجه‌ای نمی‌گیریم.

عابدینی با بیان اینکه برخی مسئولان گفته‌های همسر امام را مطرح کرده و شیطنت می‌کنند، عنوان کرد: چرا به خود امام تأسی نمی‌کنید و می‌خواهید دوباره منشأ تفرقه و دو دستگی شوید؛ اگر رخنه میان صفوف مردم ایجاد کنید با خشم مردم روبه‌رو می‌شوید.

این مسئول اضافه کرد: از این افراد انتظار می‌رود تکلیف خود را روشن کنند و آبروی خود را با کسانی که هیچ آبرویی ندارند، گره نزنند.

خطیب نماز جمعه قزوین در خصوص روز ارتش نیز عنوان کرد: با درایت امام راحل از توطئه منافقین در فروپاشی ارتش در ابتدای انقلاب جلوگیری شد و امروز نیز با اقتدار ارتش و سپاه امنیت کشور به خوبی برقرار است.

عابدینی در پایان به روز تأسیس سپاه پاسداران اشاره کرد و متذکر شد: سپاه افتخار کشور است و امام نیز با بیان این جمله که «ای کاش من هم یک پاسدار بودم» حق مطلب را در مورد این نیروی ادا کرده‌اند.

انتهای پیام/۱۰۰/د

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار