عربستان به دنبال تشکیل حکومتی وهابی در بحرین است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80480
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
شاخص : پژوهشگر سیاسی بحرین گفت: عربستان با افزایش دخالت‌ها در بحرین و تقویت احزاب مورد تایید خود به دنبال تشکیل حکومت ائتلافی تحت سیطره وهابیت در این کشور است.

شاخص نیوز:

«مهدی الموسوی»، پژوهشگر سیاسی بحرین در مصاحبه با فارس در منامه علت اصلی مشکلات کنونی در بحرین را دخالت‌های آمریکا و عربستان در امور داخلی و خارجی این کشور دانست.

وی تصریح کرد: مداخله عربستان در بحرین در حال حاضر بسیار شدت یافته و به دلیل فساد خاندان حکومتی آل خلیفه در بحرین این دخالت‌ها فزونی خواهد یافت .

الموسوی گفت: عربستان به دنبال دخالت در امور بحرین و تقویت وضعیت احزاب سیاسی مد نظر خود در بحرین است.

پژوهشگر سیاسی بحرین با اشاره به تصمیم عربستان برای توسعه دایره نفوذ خود در جبهه‌های مختلف بحرین گفت: رژیم آل سعود هم اینک در حال بهره‌وری از سیاست‌های خود در بحرین است.

وی افزود: اصل اساسی سیاست سعودی‌ها در بحرین این است که حکومتی ائتلاف تحت سیطره وهابیون افراط‌گرا وجود داشته باشد.

الموسوی خبر داد: عربستان می‌خواهد همچنان رو در روی مخالفان مسالمت جو در بحرین بایستد و دلیل اصلی آن هم مذهب این مخالفان است که شیعه هستند.

این فعال سیاسی تاکید کرد: اتهام مداخله ایران در امور بحرین هرگز صحت ندارد و این دروغ محض رژیم آل خلیفه و رسانه‌های دروغ پرداز آنهاست که به دنبال تحریف چهره انقلاب بحرین هستند.

این در حالی است که دادگاه کیفری بحرین روز گذشته جعفر جاسم ماجد از ساکنان شهر نویدرات مطاردین را که اخیرا بازداشت شده است ،به اتهام فراگیری آموزش های نظامی و کاربرد سلاح در عراق ،به ۱۰ سال حبس و سلب تابعیت بحرینی وی محکوم کرد.

بحرین پنجشنبه گذشته نیز تابعیت پنج شهروند این کشور را به‌ادعای جاسوسی برای ایران لغو و آنها را به حبس ابد محکوم کرده بود.

از سوی دیگر رژیم آل خلیفه به بازداشت‌های ظالمانه شهروندان بحرینی در مناطق مختلف این کشور ادامه می‌دهد.

منبع: فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار