عربستان در جایگاهی نیست که ایران را تهدید کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88499
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۲:۰۶
عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل:
شاخص : عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل با بیان اینکه عربستان در جایگاهی نیست که ایران را تهدید کند، گفت: قطع رابطه عربستان با ایران به ضرر آنها خواهد بود و موضع گیری آل سعود برای تحت شعاع قرار دادن شهادت شیخ النمر است.

محمدرضا خانلری عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص واکنش سعودی ها مبنی بر تهدید سفیر ایران اظهار کرد: عامل ایجاد این حرکت موضع گیری و اعتراض مردم شیعه در محکومیت آل سعود نسبت به شهادت شیخ نمر النمر است.

وی با بیان اینکه عربستان در جایگاهی نیست که ایران را تهدید کند، تصریح کرد: قطع رابطه عربستان با ایران به ضرر آنها خواهد بود و موضع گیری آل سعود برای تحت شعاع قرار دادن و پاک کردن صورت مسئله یعنی شهادت شیخ شیعه است.

این کارشناس سیاسی در خصوص شهادت شیخ نمرالنمر بیان کرد: عدم توانایی شاه عربستان در اداره امور داخلی، کم تجربه بودن وزیر خارجه و تحریک آمریکا موجب متفاوت بودن اوضاع عربستان نسبت به گذشته و انجام اقدامات غیر معقول و ناشیانه آنها شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین الملل با اشاره به تجمع های مردمی شیعیان علیه آل سعود در سراسر دنیا گفت: اقدامات اخیر آل سعود ظالمانه بوده و اعتراض مردم ایران علیه عربستان در خصوص شیخ نمر طبیعی است چرا که تمام مردم جهان حتی غیر مسلمانان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند.

خانلری در خصوص محکومیت برادر شیخ نمر به تجمعات مردمی عنوان کرد: این یک شیطنت رسانه ای برای وارونه نشان دادن این جریان است چرا که برادر شیخ نمر شیعه بوده و انگیزه ای همانند شیخ نمر دارد پس چگونه ممکن است که با اعتراضات مردم مخالف باشد؟!

وی در خصوص واکنش دولتمردان مبنی بر تهدیدسفیر ایران گفت: اصول دموکراسی و مسائل دیپلماتیک ایجاب می کند که مسئولین و دولتمردان نسبت به مسائل کلان اینچنینی احتیاط لازم را نشان داده و بی تفاوت نباشند.

خانلری در رابطه با واکنش مسئولین و مردم استان نسبت به شهادت شیخ النمر گفت: حرکت ظالمانه آل سعود باید محکوم شود چرا که همه ماشیعه هستیم و نباید نسبت به این موضوع سکوت کنیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار