عربستان و سازمان سیا دست‌های پشت پرده در حادثه تروریستی تهران/ کاهش بودجه دفاعی بر خلاف مصلحت کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 137911
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
کارشناس  مسائل استراتژیک عنوان کرد
شاخص : کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه داعش توسط اسرائیل، آمریکا و انگلیس ایجاد شده است،  گفت: قطعا در پشت پرده این عملیات تروریستی سازمان سیا و عربستان قرار دارد.

محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در مکزیک و کارشناس مسائل استراتژیک در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، درخصوص حادثه تروریستی در تهران اظهار کرد: قطعا در پشت پرده این عملیات تروریستی سازمان سیا و عربستان قرار دارد.

وی با بیان اینکه داعش توسط اسرائیل، آمریکا و انگلیس ایجاد شده است، افزود: ترامپ در مناظرات انتخاباتی، کلینتون را متهم به ایجاد داعش کرده بود.

کارشناس مسائل استراتژیک ابراز کرد: اینکه وزیرخارجه عربستان بعد از حادثه تروریستی در تهران گفته است هیچ یک از اتباع عربستان در این عملیات نقش نداشتند؛ نشان می‎دهد که از ایرانی بودن تروریست‌ها مطلع بوده‌اند.

قدیری ابیانه خاطرنشان کرد: هدف اصلی تشکیل داعش ضربه به جبهه مقاومت علیه اسرائیل بوده که محور این مقاوت ایران است و اگر حضور مدافعین حرم در عراق و سوریه نبود قطعا جنایاتی که در این مناطق رخ می‌دهد در ایران اتفاق می‌افتاد.

تا کنون بیش از یکصد مورد تلاش داعش برای نفوذ به ایران خنثی شده است

سفیر سابق ایران در مکزیک عنوان کرد: کسانی که حمایت‌های ایران از دولت عراق و سوریه و مشارکت در سرکوب داعش و گروه‌های تروریستی را مذمت می‌کردند در حقیقت عملکردشان به نفع داعش و داعشی‌ها تمام می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به حادثه تروریستی که موجی شهادت جمعی از هموطنانمان شد وقت آن است کسانی که شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” را سر می‌دادند، وارد میدان شده و به مبارزه با داعش بایستند.

کارشناس مسائل استراتژیک خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از صد مورد تلاش داعش برای نفوذ به ایران خنثی شده و ضربات مهلکی را تجربه کرده‌اند.

وی افزود: باید از سپاه، نیروی انتظامی، بسیج، ارتش و وزارت اطلاعات بابت زحماتی که در دفاع از امنیت کشور، مقابله با دشمنان و سرکوب داعش در بیرون از مرزها می‌کشند، تشکر کرد.

قدیری ابیانه با بیان اینکه آقای روحانی باید بابت صحبت‌هایی که در تضعیف این نیروها داشته است، عذرخواهی کند اضافه کرد: رییس جمهور باید مشخص کند که آیا جنایتکاران داعش که دست به ترور می‌زنند مستحق اعدام هستند یا خیر؟

کاهش هزینه‌های نظامی به نفع دشمنان کشور است

وی تاکید کرد: در شرایطی که عربستان ۱۱۰میلیارد دلار قرارداد نظامی می‌بندد و کشورهای دیگری نظیر امارات هم چنین کاری می‌کنند باید گفت کاهش هزینه‌های نظامی در ایران مکمل اقدامات آنان است.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه تقویت توان نظامی کشور لازمه بازدارندگی است، تشریح کرد: کسانی که می‌گفتند ما به موشک نیاز نداریم و در جهت تضعیف توان موشکی ایران اقدام می‌کردند باید خدا را شکر کنند که سایر مسوولین مانند آن‌ها فکر نمی‌کردند.

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه تضعیف نیروهای نظامی و انتظامی خیانت به ملت و کمک به دشمنان ایران محسوب می شود، گفت: بودجه نظامی کشور را در یک قلم ۵ هزار میلیارد تومان کاهش دادند در حالی که حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای پیروزی خویش در انتخابات از بیت المال هزینه کردند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار