عرضه تخم مرغ فاقد شناسه در قزوین ممنوع است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153193
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
رییس اداره نظارت بر مواد غذایی دامپزشکی استان:
شاخص : رییس اداره نظارت بر مواد غذایی دامپزشکی استان از شهروندان در خواست کرد: از خرید تخم مرغ فاقد شناسه و هویت خودداری نمایند.

دکتر راول غلامپور رئیس اداره نظارت بر بهداشت  مواد غذایی دامپزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی استان قزوین در راستای وظایف قانونی و ذاتی  به عنوان دستگاه نظارتی و به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان نسبت به معدوم سازی تخم مرغ های فاقد هویت عرضه شده در سطح استان اقدام خواهد کرد.

وی افزود: تمامی تخم مرغ های مورد عرضه از مبدا داخل یا خارج  استان بایستی از واحد های  مجاز  و دارای پروانه بهداشتی بهره برداری معتبر ( دارای کد پروانه بهداشتی )  ودارای گواهی حمل بهداشتی که در آن اطلاعات شامل نام واحد مرغداری، تناژ محموله ، مبداء و مقصد می باشند تهیه و حمل گردد .

این مسوول تصریح کرد: بر اساس سیاست و دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور و نظر  مساعد  انجمن صنفی واحد های بسته بندی تخم مرغ و مدیریت واحد های تولید کننده تخم مرغ خوراکی ضروری  است  نام واحد تولید کننده و تاریخ تولید وتاریخ انقضائ یک ماهه بر روی تخم مرغ پرینت گردد.

وی در پایان از شهروندان در خواست کرد: از خرید تخم مرغ فاقد شناسه و هویت نیز نگهداری شده در شرایط نامناسب دمایی  جدا” خودداری و در صورت مشاهده  چنین محموله هایی ،  به منظور پیگیری قانونی  از طریق پیامک  به  شماره ۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره دامپزشکی اطلاع رسانی گردد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار