ایران جانبی

ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی استان/ ۱۱ واحد صنفی پلمپ شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 193988
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
دادستان قزوین هشدار داد
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اعلام ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی استان قزوین، از تشکیل 20 پرونده قضایی در این خصوص و پلمپ 11 واحد صنفی تاکنون خبر داد.

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس اعلام قبلی، مقرر گردیده بود دانشگاه علوم پزشکی قزوین نظارت های خود را در حوزه سلامت، بهداشت و امنیت غذایی تشدید نماید و گزارش اقدامات را جهت اتخاذ تصمیمات لازم در اختیار دادستانی قرار دهد.

دادستان مرکز استان افزود: در همین راستا به کلیه عرضه کنندگان قلیان در اماکن عمومی یا به اطفال و نوجوانان یا واحدهای فاقد عاملیت مجاز پخش مواد دخانی ابلاغ شده که ظرف مدت ۱۵ روز از فعالیت غیر مجاز خودداری نمایند و چنانچه اصرار به عمل خود داشته باشند از فعالیت آنان جلوگیری و حسب مورد پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

قاسمی در ادامه بیان داشت: تاکنون از سوی مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین تعداد ۲۰ گزارش عرضه قلیان در اماکن عمومی به دادسرای قزوین واصل و حسب مورد پرونده قضایی تشکیل شده است که در حال حاضر بر اساس بازدید های انجام شده ۱۱ واحد صنفی پلمپ و برای متخلفین قرارهای لازم صادر و سایر موارد نیز در دست اقدام است و در بازرسی های انجام شده کلیه ادوات عرضه قلیان در این اماکن با دستور قضایی توقیف و به زودی امحاء خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح در استان قزوین با جدیت ادامه دارد و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت موظف به شناسایی متخلفان و معرفی به مراجع قضایی هستند تا برخوردهای لازم صورت پذیرد.

این مقام قضایی استان اظهار کرد: اجرای این طرح در تمامی شهرستان های استان اجرایی خواهد شد و دادستان های مربوطه نظارت های لازم را در جهت اجرای صحیح موارد اعلامی در حوزه سلامت، بهداشت و امنیت غذایی را در راستای احیاء حقوق عامه خواهند داشت و ضابطان خاص و عام قضایی و ادارات و نهادهای عمومی مکلف به همکاری در جهت نیل به اهداف مد نظر قانونگذار هستند.

قاسمی در پایان با بیان این که هشدار های لازم از قبل داده شده و دستگاه قضایی در برخود با متخلفان حوزه بهداشت و سلامت عمومی کاملا جدی است، خاطرنشان کرد: شهروندان می تواند مواردی که سلامت، بهداشت و امنیت غذایی را تهدید می کند به دانشگاه علوم پزشکی، مراکز بهداشت و دادسراها اطلاع دهند تا اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار