عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی بدون هویت ممنوع است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 138979
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۰۴
دامپزشکی قزوین:
شاخص : در راستای تضمین سلامت مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی (گوشت و مرغ وماهی و تخم مرغ ) فاقد هویت از سطح مراکز عرضه و رستوران‌ها جمع آوری خواهد شد.
عیسی غیاث یزدی رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در راستای تضمین سلامت مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی (گوشت و مرغ وماهی و تخم مرغ ) فاقد هویت از سطح مراکز عرضه و رستوران‌ها جمع آوری خواهد شد.
وی افزود: امروزه به دلیل افزایش تولید فرآورده‌های خام دامی، اطمینان از سلامت این محصولات حق عموم مردم است و اداره دامپزشکی در این رابطه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از عرضه محصولات فله و غیرمجاز در واحدهای عرضه فرآورده‌های خام دامی و رستوران‌ها جلوگیری به عمل آورد.
این مسول در ادامه توضیح داد:اینگونه محصولات معمولا از مبدا نامعلوم تهیه و به صورت نامناسب و غیربهداشتی قطعه و بسته بندی می­‌شوند که بار میکروبی بالایی دارند و می‌­تواند مشکلاتی را در سلامت افراد جامعه به همراه داشته باشد.
یزدی به عموم مردم و رستوران داران توصیه کرد: برای خرید هرگونه فرآورده خام دامی فقط از محصولات مورد تأیید اداره دامپزشکی استفاده کنند چرا که خرید محصولات فله و غیرمجاز می­تواند سلامتی مصرف کنندگان را مورد تهدید قرار دهد.
این مسوول همچنین از کشف ۱۱۰ کیلو گرم مرغ فله قطعه بندی در یکی از واحدهای عرضه خبر داد و گفت: این واحد محصولات تاریخ گذشته خود را در قالب جوجه کبابی طعم دار بصورت غیر مجاز عرضه می کرد.

یزدی در انتها تاکید کرد: متصدیان رستوران‌ها و مراکز عمده مصرف مانند دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها باید  از خرید گوشت قرمز بدون مهر و لیبل دامپزشکی و سینه مرغ بدون هویت برای تهیه جوجه کباب خودداری کنند، چرا که در صورت مشاهده این اقلام در رستوران‌ها توسط بازرسین دامپزشکی مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار