عروسک‌های بچه‌های ایران زمین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59508
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۴:۰۵
شاخص : گروه فرهنگی هنری عرش در سال گذشته موفق شد اولین نمونه از عروسک‌های «داداش رضا» را به بازار عرضه کند و امسال قصد دارد نمونه جدید این عروسک به همراه یک عضو جدید از این خانواده را به بازار بیاورد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، سال گذشته در هفته دفاع مقدس بود که عروسک رضا فهمیده معروف به «داداش رضا» با تلاش جمعی از فعالان فرهنگی در گروه فرهنگی هنری عرش ساخته و در برخی فروشگاه‌های شهر عرضه شد.

اعضای این گروه معتقدند که این عروسک دفاع مقدّس با نام مستعار «داداش رضا» تلاشی است در جهت آشنا نمودن فرزندان نوپای ایران اسلامی با قهرمان های ملّی ما است.کم کم احساس می شد که «بن تن»ها و «مرد عنکبوتی»ها در ذهن کودکان‌مان قوی ترین مرد جهان شناخته می‌شوند؛ و با این حال هیچ تلاش قابل توجّهی از سوی هیچ فرد یا گروهی برای مبارزه با این وضعیّت تأسّف بار به چشم نمی خورد.

در این بین اما هیچ گروه و سازمانی این حرکت خودجوش فرهنگی را حمایت نکرد تا اینکه اعضای این گروه خودشان عروسک‌ها را از راه‌های مختلف به مخاطبان عرضه می‌کردند. تا اینکه آنها توانستند در هفته دفاع مقدس غرفه‌ای را به نام غرفه کودک و دفاع‌مقدس بگیرند و این عروسک را در آنجا عرضه کنند.

به گفته یکی از اعضای این گروه مردم در نظرسنجی‌ها از این عروسک به خوبی استقبال کردند در حالی که کسی از این کار حمایتی نکرده بود و به قول آنها کار به شکل هیئتی جلو رفته بود.

این عروسک نماد شهدای نوجوان است. قرار است چهره جدید این عروسک در کارگاه جدیدی تولید شود و به عموم مردم ارائه شود. «رضا فهمیده» نامی است که برای این عروسک برگزیده شده است.

قرار است که اواخر تیرماه نمونه شماره ۲ و نمونه بهتر عروسک «داداش رضا» و نمونه اول عروسک «آبجی معصومه» که به تازگی تولید شده در مراسمی رونمایی شوند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار