عزاداری خاص پیرمرد ۷۵ ساله +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77614
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
شاخص : پیرمرد 75 ساله کهگیلویه و بویراحمدی در حالی که مسافر بود در روز عاشورا عزاداری منحصر به فردی در جاده یاسوج به اصفهان داشت.

پیرمرد ۷۵ ساله کهگیلویه و بویراحمدی در حالی که مسافر بود در روز عاشورا عزاداری منحصر به فردی در جاده یاسوج به اصفهان داشت.

پیش از ظهر امروز مصادف با عاشورای حسینی که جهت تهیه گزارش از عزاداری در روستای تاریخی کریک از توابع شهرستان دنا عازم این روستا بودیم در محور یاسوج به اصفهان صحنه‌ای جالب از عزاداری پیرمرد کهگیلویه و بویراحمدی را مشاهده کردیم.

سید مهرعلی صالحی‌زاده که ۷۵ سال سن دارد و از سادات جلیل‌القدر امام‌زاده نورالدین عباس شهرستان کهگیلویه است، مسافت ۸۰ کیلومتری مارگون را به وسلیه الاغش در حال پیمودن بود.

در همین حال با عَلَمی که بر دوش داشت در جاده اصفهان به یاسوج در حالی که بر سینه می‌زد و ذکر حسین حسین می‌کرد به راه خود برای رسیدن به شهر یاسوج ادامه می‌داد.

وی گفت: خودم را قابل عزاداری برای سید و سالار شهیدان نمی‌دانم اما با توجه به مسافرتی که در پیش داشتم ترجیح دادم که عَلَم حضرت عباس(ع) را بر دوش گیرم و در راه ذکر شهدای کربلا را بگویم.

این پیرمرد علم به دوش بیان کرد: دارای خانواده‌ای با فرزندان مذهبی و عاشق اباعبدالله(ع) هستم که فرزندم نیز در راه اسلام افتخار آزادگی در جبهه‌های حق علیه باطل را دارد.

صالحی‌زاده افزود: در راه هر کجا که به اذان ظهر برخورد کنم نماز ظهر عاشورا را در جاده خواهم خواند تا که گوشه‌ای از دین خود را به آقا ابوالفضل(ع) ادا کرده باشم.

عزاداری خاص پیرمرد 75 ساله +تصاویر

عزاداری خاص پیرمرد 75 ساله +تصاویر

انتهای پیوند/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار