عزت دولتمردان ایران در مقابل عربستان توجه به چارچوب‌های نظام است/ سعودی‌ها در یمن نتیجه نمی‌گیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57443
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳
نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس:
شاخص : نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع دولتمردان ایران نسبت به رژیم آل سعود گفت: عزت دولتمردان ایران در مقابل عربستان توجه به چارچوب‌های نظام است.

روح‌الله عباس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص‌ با اشاره به حمله متجاوزانه آل سعود به یمن اظهار کر: این حرکت آل‌سعود شبیه کار اسرائیل با مردم غزه است؛ عربستان شیوه آدم‌کشی اسرائیل و جنایت کشتار کودکان را در پیش گرفته است.

وی اذعان داشت: آل‌سعود در بعضی کشورهای منطقه با آمریکا و اسرائیل همکاری و هماهنگی داشته و متاسفانه با تغذیه مالی و تامین سلاح گروه‌هک‌هایی مانند داعش، تکفیری و… با استفاده از جهل اعتقادی‌شان آن‌ها را به جان امت واحده اسلامی می‌اندازند.

نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عربستان قصد دارد هر نوع حرکت آزادی‌خواه‌ و اسلامی‌خواهی را به نیابت از اسرائیل و آمریکا در منطقه سرکوب کند. تحمل دیدن قابلیت‌های انصار حزب‌الله و توجه آحاد مردم اعم از اهل سنت، شیعه، زیدیه و… به آن‌ها برای سعودی‌ها سخت است.

 این مسئول افزود: عربستان نگران این است که هم‌مرز بودن آن‌ها با یمن سبب صادر شدن انقلاب یمن به این کشور شود. حاکمان و پادشاهان آل‌سعود حاکمیت به تعبیر خودشان پایدار را، که البته ناپایدار است! در معرض خطر دیده و زیرساخت‌ها و منابع یمن را مورد حمله شدید قرار می‌دهند.

عباس‌پور با صراحت عنوان کرد: اصل حمله عربستان معنایی ندارد و یکی باید بپرسد چرا این‌کار را می‌کنند؟ چه تهدیدی از ناحیه یمن به عربستان رسیده است؟!

وی ادامه داد: آل‌سعود متاسفانه به نیابت از اسرائیل و برای تضعیف جبهه مقاومت، شقاوتمندانه کودکان، زن‌ و مرد، صنایع، بیمارستان‌ها را مورد حمله قرار داده است و مردم در مضیقه شدید هستند اما واقعیت این است که با حمله نظامی نمی‌شود مکانی را اشغال کرد.

نماینده مردم شهرستان بوئین‌زهرا و آوج در مجلس ۰استدلال کرد: عربستان سعودی در حال خطر کردن است چراکه می‌خواهد ظرفیت‌های یمن را بسنجد؛ چندین بار نیز حرکت‌هایی داشته اما هر بار تلفات و کشته‌های زیادی داده است و به‌تازگی هم یک‌سری چترباز برای بررسی اوضاع فرستادند ولی بی‌نتیجه مانده است.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آینده عربستان با خطر جدی روبروست و سعودی‌ها در یمن نتیجه نمی‌گیرند چراکه مردم پشتیبان انصار حزب‌الله هستند و به فضل الهی مردم یمن ان‌شاء‌الله موفق خواهند شد.

این مسئول در واکنش نسبت به تبریک ظریف به وزیر امور خارجه عربستان گفت: اینکه دولتمردان ما به رئیس امور خارجه عربستان تبریک می‌نویسند کار خوبی نیست. اگر عزت، کرامت و مصلحت را در نظر بگیریم،عزت ما این است که در چارچوب منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کنیم.

عباس‌پور افزود: این فکر که اگر در مقابل زیاده‌خواهی‌های دیگران تسلیم شویم همه چیز درست می‌شود فکر درستی نیست. بعضی جاها مقاومت، ایستادگی و حمایت از مظلومین بیشتر جواب می‌دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: از سویی از جانب دولتمردان ایران به مقامات آل سعود تبریک گفته می‌شود در صورتی‌که آنان بحث ایران‌هراسی را در منطقه خلیج فارس به‌راه انداختند و سعودی‌ها این‌گونه مردم خود را توجیه می‌کنند که ایران وارد یمن شده و یمن را گرفته است و ما برای برخورد با ایران وارد مبارزه شده‌ایم.

عباس‌پور در پایان بیان کرد: دستگاه دیپلماسی  و سیاست خارجه ما باید ببینند مقام معظم رهبری چه موضعی دارند و شرایط خود را با موضع ایشان وفق دهند.

انتهای پیام/۶۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “عزت دولتمردان ایران در مقابل عربستان توجه به چارچوب‌های نظام است/ سعودی‌ها در یمن نتیجه نمی‌گیرند”

  1. nash گفت:

    مسئولین ودولت مردان کاری جزء، خون مردم رو تو شسشه کنند بلد نیستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار