ایران جانبی

عزت و شجاعتی که ماندگار شد +فیلم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 193380
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
شاخص : به مناسبت سالگرد شهادت شهید حججی، ویدئویی از اسارت گرفتن وی توسط داعش و اقتدار و بزرگی شهید حججی در برابر آنان را مشاهده می‌کنید.

به گزارش شاخص نیوز، روز ۱۶ مرداد بود که شبکه‌های اجتماعی وابسته به داعش، مدعی به اسارت گرفتن یک رزمنده ایرانی در منطقه جمونه شدند. آن‌ها اعلام کردند که این رزمنده ایرانی در نزدیکی پایگاه التنف در مرز عراق و سوریه به اسارت گرفته شده‌است. دو روز بعد یعنی ۱۸ مرداد خبر شهادت این پاسدار مدافع حرم که محسن حججی نام داشت در رسانه‌های داخلی و خارجی پیچید. گروه تکفیری‌تروریستی‌داعش پس از به شهادت رساندن محسن حججی، تصاویری از صحنه شهادت او را منتشر کرد.

و چه دل‌هایی که با دیدن صحنه شهادت این ثمره‌ی شجره انقلاب اسلامی و این پرورش یافته مکتب امام روح اللّه(ره) منقلب شد و چه پرشمار جوانان پاک‌دلی که در حسرت عاقبت پرافتخار وی غبطه در قلوبشان سکنا گزید؛ هیچ یک از ما نبود که عزت و اقتدار و شجاعت بی‌بدیل محسن حججی در میان تروریست‌های جانیِ داعش را دیده باشد و به ایمان و تقوای این شهید صراط حق، که از تحصیل در مکتب عاشورا به دست آمده است، پی نبرده باشد؛  برای فرزندان مکتب حسین(علیه السلام) هیچ عاقبتی، بخیرتر و هیچ سرانجامی نیک‌تر از این نیست که در صراط اللّه جان بدهی و چه اعلا و گواراست اگر عاقبت، همچون ارباب بی‌کفنمان حضرت ثاراللّه(ع) در دریای خون غسل شهادت دهی و سر ز تن جدا به دیدار معبود شتاب کنی.

” وَلِلَّهِ الْعِزَّهُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ ” ؛ عزتی که خداوند در این آیه برای مؤمنین برشمرده است را آن دسته از مردم عالم که ماجرای شهادت محسن حججی را به وسیله اُذن شنیده و یا به ابزار بصر نگریسته باشند، در این شهید بزرگوار با تمام وجود خویش درک کردند؛ نگاه نافذ و آن حس عزتمندانه‌ای که در وجود این شهید عروج یافته به درگاه حضرت حق در آخرین لحظات عمر دنیوی‌اش تبلور داشت، عظمت راه سیدالشهداء و عزت محصلان این مسیر را نمایان می‌کند.

خوشا به سعادت محسن حججی که حجت خداوند در مقابل چشم همگان شد؛ در ادامه به مناسبت سالگرد شهادت شهید حججی، ویدئویی از اسارت گرفتن وی توسط داعش و اقتدار و بزرگی شهید حججی در برابر آنان را مشاهده می‌کنید.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار