عضویت بیش از ۴ هزار نفر در تعاونی‌های تولید استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57505
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
رئیس نظام‌های بهره برداری سازمان تعاون روستایی خبر داد
شاخص : رئیس اداره نظام‌های بهره برداری سازمان تعاون روستایی استان گفت: در مجموع بیش از 4 هزار نفر عضو تعاونی های تولید استان هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علیرضا طاهرخانی با بیان اینکه ۱۲ تعاونی تولید در استان به ثبت رسیده، اعلام کرد: از این تعاونی های تولید ثبت شده ۴ تعاونی فعال، ۳ تعاونی نیمه فعال، ۴ تعاونی غیرفعال و یک تعاونی جدید است.

رئیس اداره نظام‌های بهره برداری سازمان تعاون روستایی استان با اعلام اینکه در مجموع ۴ هزار و ۱۵۰نفر عضو تعاونی های تولید هستند، افزود: اعضاء نقشی مهم در تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و تعیـین راهبـرد تعاونی‌ها ایفا می‌کنند به‌طوری که جلب مشارکت و تقویت روحیه تعاون و همکاری در آنها تأثیر فراوان در موفقیت دارد.

این مسئول تصریح کرد: تعاونی های تولید توانـایی قرارگرفتن در خدمت توسعه پایدار روستایی و برقراری عدالت را دارند از اینرو افزایش تولید، اشتغال و رشد اقتصـادی را فراهم می‌سازند.

طاهرخانی اضافه کرد: در تعاونی‌های تولیدی نیاز اصلی اعضاء ایجاد اشتغال و در عین حال استفاده از سـود ناشی از سرمایه است.

وی با بیان اینکه تعاونی‌های تولید روستایی جایگاه مناسبی را در راستای یکپارچه‌سازی اراضی و یکجا کشتی دارند، عنوان کرد: در راستای اهداف ترسیم شده برای تعاونی‌ها این شرکت‌ها می‌توانند در تولید محصولات اساسی پروتئینی، صنایع کوچک و متوسط، صنایع تکمیلی و تبدیلی بخش کشـاورزی، نوسـازی و توسـعه باغات، اصلاح خاک و نباتات، معادن و صنایع معدنی تعامل فعال با بخش‌های دولتـی و خصوصـی از طریق تشکیل و توسعه تعاونی‌ها نقش آفرینی کنند.

این مسئول در انتها یادآورشد: تعاونی های تولید استان ۵۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی و ۸ هزار و ۲۷۲ هکتار از باغات استان را تحت پوشش قرار داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار