عقب نشینی داعش از شهرستان الحویجه در جنوب غرب کرکوک - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145810
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
شاخص : یک فرمانده ارشد نیروهای بسیج مردمی عراق چهارشنبه شب گفت: گروهک تروریستی داعش تمامی زندان های معروف خود را در 72 ساعت گذشته بسته و خود را برای فرار از الحویجه در جنوب غرب کرکوک آماده می کند.

به گزارش شاخص نیوز، «جبار المعموری» در این باره افزود: گروهک داعش با تخلیه پایگاه های خود در الحویجه بیش از یکصد تن از اسیرانی را که در زندان های این شهر در اسارت داشت، از این منطقه خارج و به منطقه نامعلومی منتقل کرده است.

داعش صدها تن از اهالی شهرستان الحویجه را به دلیل آن که افکار و مبانی فکری این گروه تروریستی را نپذیرفته اند، زندانی و شکنجه کرده است.

از سوی دیگر، یک منبع محلی در استان کرکوک عراق اعلام کرد: گروهک تروریستی داعش بیش از ۵۰ خانواده عناصر خود را که در حال فرار از شهرستان الحویجه بودند، بازداشت کرده است.

در تحولاتی دیگر، سازمان تبلیغات جنگ عراق نیز چهارشنبه شب از کشته شدن ۱۷ عنصر داعشی در عملیات پاکسازی «العیاضیه» در استان نینوا خبر داد.

عملیات آزاد سازی شهر موصل از اشغال تروریست های داعش از ۲۶ مهرماه ۹۵ (۱۷اکتبر ۲۰۱۶) آغاز شد و نیروهای امنیتی مشترک عراق توانستند در پنجم بهمن ماه ۹۵ (۲۴ ژانویه ۲۰۱۶) ساحل چپ (شرق) موصل را به طور کامل آزاد کنند.

حیدر العبادی در یکم اسفندماه ۹۵ (۱۹فوریه ۲۰۱۷) نیز آغاز عملیات جدید «ای نینوا ما می آییم» را برای آزادی ساحل راست (غرب) موصل اعلام کرد.

نیروهای عراقی در ۱۹ تیرماه ۹۶ ( ۱۰جولای ۲۰۱۷) از آزادی کامل موصل خبر دادند.

 

منبع:فانوس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار