علت نگرانی رئیس حوزه هنری از جو حاکم بر اکران رستاخیز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63322
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
شاخص : نگران هستیم که این جو ها موجب نشود که هنرمندان ما جرات نکنند که سراغ این موضوعات بروند و دوباره شاهد باشیم که سینما به سراغ سوژه های عشق های مثلثی و عروسی و ... برود.

محسن مومنی رئیس حوزه هنری بعد از اکران فیلم رستاخیز به روی صحنه آمد و در سخنانی گفت: خوش به حال این دوستان که علاقه و ذوق خود را با امام حسین (ع) و عاشورا گره زدند. انشاء الله هر هنری که اینگونه باشد ماندگار خواهد بود. از این فرصت استفاده کرده و به سینمای کشور به خاطر تولید و تولد فیلم “رستاخیز” تبریک عرض می کنم.

وی افزود: این فیلم در حقیقت بیانگر نبوغ و رشد سینمای ایران است که سراغ این دست موضوعات می رود و با این کیفیت بالا از عهده این موضوعات برمی آید. موضوع دیگر اینکه این فیلم در زمانی ساخته شده که دوباره بحث دو نوع اسلام در منطقه مطرح است. اسلامی که امام راحل ما از آن به عنوان اسلام ناب محمدی نام می بردند و اسلام اموی و یا به قول حضرت امام (ره) اسلام آمریکایی که فکر می کنم این فیلم بسیار خوب به این ریشه ها پرداخته است.

رئیس حوزه هنری ادامه داد: بیان این موضوع بهتر از این نمیشد که در قالب تاریخ و با بیان سینما آنها را مطرح کرد. به آقای درویش و همکاران او تبریک عرض می کنم. این فیلم حاصل زحمات آنهاست که در حدود ۱۰ سال از آنها زمان گرفته است. امیدواریم که در قدم نخست مورد رضایت حضرت رسول اکرم (ص) قرار بگیرد و سپس مردم عزیز کشور نیز از دیدن آن لذت ببرند.

مومنی خاطرنشان کرد: نکته دیگر اینکه برخی از کشورهای منطقه نیز این فیلم را خواهند دید. خوشبختانه کشورهای منطقه ما را و سینمای ایران را با فیلم های تاریخی پیرامون انبیاء (ع) و تاریخ اسلام می شناسند. از این جهت ما در دنیا به ویژه در چهان اسلام جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده است. البته رقبای ما هم بیکار نیستند و اگر امروز این فیلم حضرت سیدالشهدا و واقعه عاشورا ساخته نمی شد حتما آنها کارهایی می کردند تا ما را به انفعال بکشانند.

وی اضافه کرد: برخی از این اتفاق هایی که در داخل کشور رخ می دهد نباید مانع از این شود که ما فرصت ها را از دست ندهیم. پیرامون رستاخیز حرف و حدیث هایی در این چند مدت زده شده بود مربوط به این موضوع می شده است که منتقدان بیشتر به نسخه اول این فیلم نگاه می کنند. البته با شنیدن این انتقادهای رستاخیز ۴۰ دقیقه کوتاه شد.

رئیس حوزه هنری تصریح کرد: نکته دیگر اینکه نگران هستیم که این جو ها موجب نشود که هنرمندان ما جرات نکنند که سراغ این موضوعات بروند و دوباره شاهد باشیم که سینما به سراغ سوژه های عشق های مثلثی و عروسی و … برود. به هرحال امیدوارم که منتقدان ما مقداری واقع بین باشند و این نسخه جدید فیلم “رستاخیز” را ببینند که اگر اینگونه شود آنها هم راضی خواهند بود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار