علم و پژوهش‌ پشوانه اقتدار ملی یک کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 121054
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۱۱
رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره):
شاخص : رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) ضمن بیان اینکه علم و پژوهش‌های کاربردی پشوانه اقتدار ملی یک کشور است، گفت: حرکت سریع چرخ صنعت و تکنولوژی وابسته به تحقیق و پژوهش است.

به گزار ش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید ابوالحسن نائینی، رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دبیر هفته پژوهش در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌الملل امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: پژوهش به عنوان ضامنی برای پیشرفت و توسعه پایدار کشور است.

وی افزود: بدون وجود تحقیق و پژوهش به طور یقین آموزش پویایی و نشاط لازم را نخواهد داشت.

رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با بیان اینکه وجود ذهن پژوهشگرانه عاملی برای پویایی و نوع آوری است، اضافه کرد: حرکت سریع چرخ صنعت و تکنولوژی وابسته به تحقیق و پژوهش است.

این مسوول تصریح کرد: فراهم آوردن زیر ساخت‌ پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در کشور مستلزم وجود اعتقاد، تدبیر و همکاری مسوولان و تلاش پژوهشگران است.

نائینی ابراز کرد: تنها با تکیه بر پژوهش می‌توان علم را در چرخه پویایی و اقتصاد مقاومتی به ثروت تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه یکی از معیارهای سنجش قدرت ملت‌ها در جهان کنونی میزان توانایی علمی و فناوری است، افزود: ایده‌های برتر باید تجاری سازی و از دانشگاه‌های نسل سوم، مراکز رشد و جوانان کارآفرین باید حمایت شود.

رییس دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) عنوان کرد: علم کاربردی در تولید ثروت و سرمایه پشوانه اقتدار ملی یک کشور است.

نائینی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور است، اضافه کرد: برای تحقق این امر باید به نهضت علمی شتاب داده و جایگاه پژوهش و لزوم آن در جامعه را به عنوان یک فرهنگ نهادینه کرد.

این مسوول در رابطه با گزارش ستاد هفته پژهش اذعان داشت: در هفته پژوهش سال جاری ۷ کمیته به ریاست استاندار تشکیل و چندین جلسه برای رسیدگی به طرح ها برگزار شد.

دبیر هفته پژوهش ادامه داد: با استفاده از مستندات ارائه شده توسط دستگاه‌ها و طرح‌های فناورانه براساس آیین نامه ابلاغی وزارت علوم و شاخص‌های استانی برترین‌های پژوهش و فناوری استان انتخاب شدند.

نائینی بیان کرد: در مجموع ۱۲۹ طرح توسط جشنواره ایده‌های برتر پذیرفته و ۳ایده به عنوان ایده برتر انتخاب شدند.

وی در پایان افزود: در این هفته نمایشگاه دست آوردهای پژوهش ، فن بازار ، جشنواره ایده برتر و دانش آموزی نیز در استان برگزار شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار