علی شکوری راد با قرار کفالت آزاد شد +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69213
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
شاخص : علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران دقایقی پیش آزاد شد.

به گزارش پایگاه شاخص ، علی شکوری‌راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران که عصر امروز دوشنبه بازداشت شده بود  دقایقی پیش آزاد شد.

حسین نقاشی فعال اصلاح طلب عکس زیر را از آزادی شکوری راد منتشر کرد.

علی شکوری راد آزاد شد +عکس

مرجع قضایی علت بازداشت وی را اصرار بر تخلفات قبلی و اقدامات فتنه‌گرانه اعلام کرده بود، شکوری‌راد عضو حزب منحله مشارکت، نماینده مجلس ششم و یکی از متحصنین آن دوره مجلس و حامی یکی از سران فتنه در حوادث سال ۸۸ است.

شکوری‌راد با حمله به شورای نگهبان می‌گوید: ما امروز با معضلی به نام نظارت استصوابی روبرو هستیم که با روح قانون اساسی در تعارض است. نباید با توجه به یک متن قانونی، اختیار را از مردم سلب کنیم. قانون اساسی ۱۷۷ اصل دارد که هیچ کدام فرع نیستند و نباید از اصول آن عدول شود.
شکوری‌راد افزود: شورای نگهبان نباید قانون اساسی را به گونه‌ای تفسیر کند تا حق مردم سلب شود؛ این‌طور نیست که قانون اساسی حق حاکمان و حد مردم باشد، بلکه قانون اساسی، حق مردم و حد کارگزاران نظام است.

وی با بیان این ادعا که شأن نظارتی شورای نگهبان، تعیین صلاحیت نامزدهای انتخابات نیست گفت: وزارت کشور و هیات‌های اجرایی باید صلاحیت نامزدها را تائید کنند و اگر بی‌مورد رد صلاحیتی صورت گیرد، شورای نگهبان می‌تواند مداخله کند، اما احراز صلاحیت کار شورای نگهبان نیست.
شکوری راد در جای دیگری درباره حوادث عاشورای سال ۸۸ با حمله به صدا و سیما می‌گوید: عاشورای ۸۸ دروغ بزرگ صدا و سیما بود که به خورد مردم داد و اکثر صحنه‌های فیلم‌برداری صحنه‌سازی شده بودند

شکوری در ۲۰ مهرماه ۱۳۸۹ به اتهام مسایل امنیتی بازداشت شد، وی پیش از این اعلام کرده بود که جرمی به نام فتنه نداریم.

 

منبع : مشرق

 

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار