برخی بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج و تسهیلات رونق تولید کوتاهی کرده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119955
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین ضمن ابراز نارضایتی از پرداخت تسهیلات در سیستم بهینه یاب توسط بانک‌ها گفت: اگر تخصیص تسهیلات در این حوزه به درستی صورت نگیرد علی‌رغم میل باطنی باید به یک خانه تکانی در سیستم بانکی استان بپردازیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین صبح روز گذشته در جلسه شورای بانک‌های استان که در سالن باغستان جهاد کشاوزی با حضور مدیران و معاون بانک‌ها برگزار شد، اظهار کرد: امروز انقلاب ما نیاز به کار جهادی و بسیجی وار دارد و باید مسوولان با روحیه جهادی به مردم خدمت کنند و همواره در راستای رفع مشکلات آن‌ها تلاش نمایند.

وی با بیان اینکه آثار دستور و تصمیمات مدیران در زندگی مردم جاری می‌شود، افزود: مدیران باید منابع و امکانات کشور را همچون یک معمار چیدمان کنند تا باعث سربلندی و سرافزاری نظام، دولت و کشور شوند.

استاندار با بیان اینکه عملکرد بانک‌های استان انتظارات من را باتوجه به شرایط جامعه و کشور پاسخگو نبوده است،گفت: هیچ دلیلی از سوی بانک‌ها برای کم کاری در زمینه پرداخت تسهیلات در سیستم بهینه یاب قابل پذیرش نیست.

این مسئول عنوان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان این امکان در اختیار بانک‌ها قرار گرفت تا در صورت کمبود بودجه در خصوص سامانه بهینه یاب از بانک‌های تهران درخواست کمک کنند.

همتی با بیان اینکه از بانک‌های استان توقع دارم به واحدهای صنعتی و کشاورزی در زمینه پرداخت تسهیلات کمک کنند ،افزود: باید منابع و مصارف بانک‌ها بررسی شود تا در پشت پرده اتفاقاتی جز پرداخت وام رخ ندهد.

استاندار قزوین بیان کرد: طبق گفته رئیس جمهور تا آبان ماه کلیه پرداخت‌ها باید انجام می شد؛ اگر تخصیص تسهیلات در این حوزه به درستی صورت نگیرد علی رغم میل باطنی باید به یک خانه تکانی در بانک ها و سیستم بانکی استان خواهیم پرداخت.

این مسوول خاطر نشان کرد: افرادی که در این سامانه ثبت نام کرده اما برای دریافت وام پیگیری نمی‌کنند را به تفکیک دلایل عدم حضور توسط بانک‌ها معرفی شوند تا در جهت حل مشکل برنامه ریزی شود.

وی تاکید کرد: جهاد سازندگی بانک‌هایی که تسهیلات با سود کم‌تر دارند را به تولید کننده و صادر کنندگان کشمش، مرغ و تخم استان معرفی کند تا از تسهیلات ارائه شده استفاده کنند.

استاندار با بیان اینکه در پرداخت وام ازدواج توسط بانک‌ها کم کاری صورت گرفته است، افزود: ۱۰ هزار فقره پرداخت وام ازدواج تا پایان آبان پیش بینی شده بود که تنها بیش از شش هزار فقره آن پرداخت شده است.

همتی علاوه بر موظف کردن بانک‌ها به حمایت از کمیته امداد، تصریح کرد: مدیران بانک‌ها در شهرستان های استان جلساتی را با حضور مسوولان کمیته امداد برگزار کنند تا پرداخت ها تسریع شود.

وی در پایان با اشاره به قطع گاز چندین واحد صنعتی در استان بیان کرد: شرکت گاز باید خسارت های ناشی از قطعی گاز را بپذیرد و قبل از هرگونه اقدام با استانداری و واحدهای تولید هماهنگی های لازم را انجام دهد.

در ادامه این جلسه به بررسی سامانه بهینه یاب و تعداد تسهیلات اهدایی توسط بانک‌ها پرداخته و گزارشی در این موضوع ارائه شد: کل پرداختی های استان در سامانه بهینه یاب۳۶۶ فقره به مبلغ ۲۵۱میلیارد تومان و ۲۷۲فقره به صورت مستقیم به مبلغ ۱۸۱ میلیارد تومان اعلام شد؛ قزوین رتبه ۸ را در بین استان های کشور در ین زمینه به خود اختصاص داده است.

برطبق گزارشی که در رابطه با سامانه بهینه یاب ارائه شد، تعداد بیش از ۲۰۰۰ طرح در استان به این سیستم معرفی شده است که ۱۳۰۰ طرح در زمینه کشاورزی و صنعت رد شده اند .

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار