عملکرد صحیح  کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها تضمین کننده عدالت قضایی است
کد خبر: 109382
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۱۶
رییس پلیس پیشگیری ناجای کشور:
شاخص : رییس پلیس پیشگیری ناجای کشور تصریح کرد: باید به جایگاهی برسیم تا عدالت قضایی در کشور مستقر شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار محمد شرفی رییس پلیس پیشگیری ناجای کشور در چهاردمین همایش رؤسا و فرماندهان کوپ استان قزوین که صبح امروز در مقر فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزارشد، اظهار کرد: امنیت یکی از اصول اساسی و اجتناب ناپذیر زندگی انسان‌ها و بستری برای رشد و تکامل آن‌ها است.

وی با بیان اینکه بدون امنیت هیچ حرکتی نتیجه بخش نیست، افزود: امنیت بر اساس تقسیم بندی اندیشمندان به ۲ موضوع فردی و اجتماعی طبقه بندی می‌شود که امنیت فردی مبنی بر رفتار و اعمال انسان‌ها قلمداد می‌شود.

این مسئول انتظامی در ادامه عمل صالح را یکی از دروازه‌های امنیت انسان‌ها عنوان کرد و گفت: در امنیت فردی  انسان با تکیه بر قدرت لایزال الهی  به آرامش می‌رسد.

شرفی تامین امنیت را وظیفه ذاتی پلیس دانست و تصریح کرد:  در امور اجتماعی، امنیت جایگاه گسترده‌ای دارد و بدون امنیت هیچ اقدام و نوسازی امکان پذیر نیست.

رییس پلیس پیشگیری ناجای کشور در ادامه گفت: تامین امنیت بندگان خدا فلسفه وجودی و ساختاری پلیس محسوب می‌شود و باید شرایط را در جهت اعتماد مردم فراهم کرد.

وی با اشاره به دشمنان مختلف جمهوری اسلامی عنوان کرد: اگر بخواهیم در برابر دشمنان قرار گیریم و از دین خدا و امنیت مردم دفاع کنیم باید بر تمام ظرفیت‌های دفاعی خود تسلط و آشنایی کامل داشته باشیم.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد اختلاف و نفوذ است  تشریح کرد: هدف دشمن از بین بردن نظام جمهوری اسلامی و یا تغییر ماهیت  نظام انقلابی  است.

شرفی با اشاره به تحکیم باور و ارزش دینداری ملت ایران خاطرنشان کرد: دشمن برای  ارزش‌ها و افکار ما برنامه دارد، اما با توجه به وجود جوانان متدین و انقلابی هرگز به اهدافش دست نخواهد یافت.

رییس پلیس پیشگیری در ادامه تصریح کرد: عمق استراتژی  ایران فراتر از مرزها  است چراکه اگر مدافعین حرم برای دفاع نمی‌رفتند باید در داخل می‌جنگیدیم.

وی کاهش نفوذ نظام اسلامی در منطقه را یکی از اهداف استکبار جهانی خواند و گفت: استفاده از مولفه‌های قدرت در برابر دشمن می‌تواند قاطع‌ترین حرکت باشد.

این مسئول انتظامی در ادامه تشریح کرد: هر کشوری که از موقعیت جغرافیایی وسیعی برخوردار و بر آن تسلط داشته باشد قطعا از قدرت لازم در برابر دشمن برخوردار است.

شرفی مولفه‌های قدرت نرم را؛ وحدت و همدلی، روحیه دشمن ستیزی و انقلابی گری، اخلاق، شهادت، ایثار و فداکاری و شناخت دشمن برشمرد.

وی در ادامه تصریح کرد: باید به جایگاهی برسیم تا عدالت قضایی در کشور مستقر شود.

شرفی با اشاره به ۶ الویت ابلاغی برنامه‌های نیروی انتظامی در سال جاری عنوان کرد:  مبارزه با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، تعمیق و توسعه امنیت اخلاقی، توسعه آموزش به ویژه افزایش دانش و مهارت‌های پلیس، پیشگیری از وقوع سرقت و کاهش تصادفات، محورهای اولویت پلیس در سراسر کشور هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار