عملکرد ضعیف استان در استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی/ یک ریال از اعتبارات هم نباید به هدر برود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108656
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۱۹
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر الویت سنجی پروژه‌ها گفت: با وجود محدودیت‌های منابع نباید حتی یک ریال هم هدر دهیم و باید با کم‌ترین هزینه بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری قزوین برگزار شد، بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و فرهنگی اظهار کرد: باید در استان و شهرستان به گونه‌ای عمل کنیم که در پایان سال بتوانیم در خصوص این دو محور یک گزارش قابل سنجش و ارزیابی را ارائه نماییم.

وی افزود: با توجه به محدودیت اعتبارات و منابع کشور باید در اجرای پروژه‌ها الویت سنجی دقیقی داشته باشیم و نیازهای جدی‌تر مردم را در نظر بگیریم.

محمدی در ادامه تصریح کرد: نکته مهم دیگر، دقت و نظارت بر هزینه‌کرد پروژه‌ها است که با وجود این تنگناها نباید حتی یک ریال را هم هدر دهیم و با کم‌ترین هزینه، بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی، گفت: ۴۰۰هزار میلیارد تومان پروژه زمین مانده داریم که با بودجه عمرانی فعلی کشور تا ۱۶ سال دیگر انجام آن‌ها طول خواهد کشید.

این مسئول اذعان داشت: ناگزیریم برای پیشبرد اهداف به بخش خصوصی روی آوریم که در قانون هم این اجازه داده شده است اما عملکرد استان در این زمینه قابل قبول نبوده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی، فرهنگی، درمانی و پروژه‌های متعددی در ادارات داریم که با پول دولت به این زودی‌ها سر نخواهد آمد و اگر از ظرفیت بخش خصوصی استفاده نکنیم پروژه‌های نیمه تمام به مرور مستهلک شده و بیت‌المالی که صرف آن شده در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

محمدی با اشاره به ضرورت آشنایی مدیران استان برای بهره گیری از ظرفیت‌های قانون بودجه، گفت: همه مدیران موظف به مطالعه این قانون هستند تا از ظرفیت بودجه ملی مربوط به هر دستگاه بهره مند شوند و فقط به بودجه استانی متمرکز نباشند.

لزوم توجه به حفظ بنیان خانواده در مسائل فرهنگی

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: در حوزه مسائل فرهنگی از مدیران استان خواهش می‌کنم که قدری نگاه خود را دقیق‌تر کنند و بحث دوام بنیان خانواده را در دستور کار ادارات قرار دهند.

این مسئول ادامه داد: کسانی که امروز در حوزه جرم شناسی و آسیب‌های اجتماعی کار می‌کنند، سست شدن پیوندهای خانوادگی را از عوامل بروز این آسیب‌ها می‌دانند.

این مسئول عنوان کرد: این گسست باید ترمیم شود تا ما شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم و لذا باید با برنامه‌ریزی مدون این هدف مهم را دنبال کرده تا به نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار