عملکرد کابینه آقای روحانی قابل دفاع نیست/ فرصت‌طلبان اعتراضات به حق مردم را از مسیر اصلی دور کردند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155305
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین:
شاخص : رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین گفت: اقدامات بخشی از همین مخالفین نظام سبب شد تا فرصت‌طلب‌ها شعارهای ساختارشکنانه و توهین‌آمیز سردادند.

حجت الاسلام سیدناصر قوامی رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره اغتشاشات روزهای اخیر اظهار کرد: من فکر می‌کنم یکی از دلایل و منشأ اعتراضاتی که شد این است که اجازه یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز را نمی‌دهند.

وی افزود: مردم حق دارند که نسبت به عملکرد دولت انتقاد کنند و مسوولین هم باید پاسخگوی مردم باشند.

رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین در ادامه گفت: وقتی مردم اجازه انتقاد به دولت را نداشته باشند در نتیجه این خواسته‌ها انباشته می‌شود و یک مرتبه، اتفاقاتی بروز می‌کند که دیدیم.

قوامی در ادامه عنوان کرد: درخواست بخشی از معترضین، مسئله اقتصاد بود و این‌ها کارگرهایی بودند که مدت‌ها حقوق نگرفته‌اند، از کارخانه‌ها بیرون شده‌اند و وضعیت مالی خوبی ندارند.

وی با بیان ادامه داد: بخشی دیگر از معترضان هم قشر تحصیلکرده و جوانان بیکاری هستند که با وجود تحصیلات عالی دانشگاهی در خانه نشسته‌اند و درآمدی ندارد؛ به گونه‌ای که امروز در هرخانه یک تحصیلکرده بیکار وجود دارد.

ایجاد اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی از خواسته‌های به‌حق مردم است

رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین تصریح کرد: ایجاد اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی از خواسته‌های به‌حق مردم است که آن‌ها را بیان کردند.

قوامی خاطرنشان کرد: بخشی دیگر از معترضین هم افرادی هستند که از مسائل سیاسی و تبعیض ناراحتند.

رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین اذعان داشت: از دوره مجلس هفتم به بعد اجازه نمی‌دهند تا افرادی که مورد علاقه مردم هستند بیایند و در انتخابات شرکت کنند و یا مورد تایید قرار نمی‌گیرند و این مسئله در انتخابات دوره هشتم، نهم و دهم مجلس وجود داشت.

وی ادامه داد: این افراد هم می‌آیند و با اکراه و ناراحتی به دیگران رای می‌دهند که این‌ها هم بخشی از ناراضی‌های جامعه ما هستند.

قوامی عنوان کرد: در این مسیر و حرکتی که راه افتاد عده‌ای که از ابتدا به جمهوری اسلامی اعتقادی نداشته و مخالف بودند و نمی‌خواستند جمهوری اسلامی تحقق پیدا کند، وارد شدند.

وی افزود: اقدامات بخشی از همین مخالفین نظام سبب شد تا فرصت‌طلب‌ها شعارهای ساختارشکنانه و توهین‌آمیز سردادند.

نمی‌توانیم از کابینه آقای روحانی دفاع کنیم

رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین گفت: یک عده فرصت‌طلب با اقدامات ساختارشکنانه‌ موجب شدند تا اعتراضات مردم به بیراهه کشیده شود.

قوامی با اشاره به مسائل اقتصادی افزود: باید ببینیم ما نسبت به کشورهای دیگر در کجا هستیم و در کجا ایستادیم؛ آیا ما واقعا وضع اقتصادیمان خیلی بد است؟ من این طور فکر نمی‌کنم چراکه امروز بخش بسیاری از جوامع آمریکا و چین که از قدرت‌های اقتصادی هستند زیرخط فقر قرار دارند.

وی بیان کرد: به هر صورت یکسری مشکلات اقتصادی و بیکاری در کشور وجود دارد که با مدیریت درست حل می‌شود.

رئیس شورای اصلاح طلبان استان قزوین تصریح کرد: مردم به آقای روحانی رای دادند و خواسته‌هایی داشتند اما رییس جمعور کابینه‌ای را انتخاب و معرفی کرد که عملکرد آن برای مردم قابل دفاع نیست.

قوامی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم از کابینه آقای روحانی دفاع کنیم افزود: در چندین شهر نسبت به عملکرد دولت اعتراض شده اما وزیر کشور می‌آید صورت مسئله را پاک می‌کند و می‌گوید این‌ها جمعیت زیادی نبودند؛چه فرقی می‌کند جمعیت معترضین چه تعداد است؟ اولین کاری که این وزیر باید انجام دهد این است که استعفا دهد.

وی در پایان گفت: اگر چنانچه وزراء، استانداران و اقتصاددان‌ها به خوبی کشور را مدیریت‌ و با فساد مبارزه کنند، مشکلات مردم حل خواهد شد و آن‌ها هم می‌فهمند که مسئولین در صدد حل مشکلات هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار