عملیات بیت المقدس نقطه عطف جنگ ایران و عراق است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 103384
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:
شاخص : رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه فتح خرمشهر انعکاس جهانی داشته است، گفت: اگر دشمن امروز قدرت حمله به نظام جمهوری اسلامی را ندارد نشات گرفته از حماسه رزمندگان در عملیات بیت المقدس است.

فرج الله فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد به عنوان مهم‌ترین هدف عملیات الی بیت‌المقدس در طول دفاع مقدس بود.

وی عملیات بیت المقدس را نقطه اوجی در طول جنگ ایران و عراق خواند و ابراز کرد: این عملیات در نیمه شب ۱۰ اردیبهشت با هدف بیرون راندن نیروهای عراقی به پشت مرزهای داخلی و آزادسازی خرمشهر از اشغال متجاوزین آغاز شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه افزود: این عملیات در مراحل مختلفی به انجام رسید که آزادسازی خرمشهر در حقیقت از اهداف مرحله چهارم عملیات بیت‌المقدس بود.

فصیحی رامندی تشریح کرد: در آن زمان دشمن از ترس نیروهای ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران پلی از آهن‌آلات بر سر ورودی خرمشهر ساخته بود که نیروهای ایرانی پشت نیروهای عراقی ظاهر نشوند اما خوشبختانه رزمندگان اسلام با انجام تاکتیک ماهرانه و منحرف کردن دشمن به سمت بصره رفته و از پشت خرمشهر وراد شهر شده بودند.

images

وی خاطرنشان کرد: در جریان آزادسازی خرمشهر حدود ۱۶ هزار نیروی عراقی کشته و زخمی شدند و همچنین ۱۹ هزار نفر نیروی عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: در این عملیات تعداد زیادی تانک و نفربر از دشمن منهدم و تعدادی به غنیمت گرفته شد.

فصیحی رامندی ابراز کرد: عملیات آزادسازی خرمشهر در طول دفاع مقدس آنچنان قدرتی به رزمندگان ما داد که برای اینکه رزمندگان ما مغرور نشوند امام (ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی با اشاره به عملیات بیت‌المقدس به عنوان یک حماسه جاودانه در طول تاریخ ۸ ساله دفاع مقدس یادآور شد: بزرگداشت روز سوم خرداد به عنوان روز ملی و حماسی یک وظیفه عمومی برای ملت ایران است تا با گرامیداشت این پیروزی‌ها به جوانان ما بفهمانند که اگر دشمن امروز قدرت حمله به نظام جمهوری اسلامی را ندارد نشات گرفته از حماسه رزمندگان در عملیات بیت المقدس است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در پایان با بیان اینکه فتح خرمشهر انعکاس جهانی داشته است، اذعان داشت: غیرت و همت  ایرانی هرگز اجازه نمی دهد که دشمنان بتواند جرات حمله به ایران را داشته باشد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار