عکس/یاران دبستانی که «مدافع حرم» شدند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118031
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
شاخص : تصویری که پیش رو دارید، سه دانش آموزِ شیعه را در یکی از اردوهای «جمعیة کشافة الإمام المهدی(عج)» به ثبت رسانده است. این سه نوجوان، چند سال بعد، به صفوف «مقاومت اسلامی لبنان» ملحق شدند

به گزارش شاخص نیوز،«جمعیه کشافه الإمام المهدی(عج)» نامی است که «حزب الله لبنان» بر «تشکیلاتِ دانش آموزی» خود نهاده است. تقریبا تمامی کودکان و نوجوانانِ خانواده های «حزب الله» عضویت در این نهاد را تجربه کرده و در حقیقت، این تشکل را باید دروازه‌ی ورود به «مقاومت اسلامی لبنان» دانست.
تصویری که پیش رو دارید، سه دانش آموزِ شیعه‌ی «جنوب لبنان» را در یکی از اردوهای «جمعیه کشافه الإمام المهدی(عج)» به ثبت رسانده است. این سه نوجوان، چند سال بعد، به صفوف «مقاومت اسلامی لبنان» ملحق شدند و هر سه داوطلبانه به یگان های «مدافع حرمِ بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)» در «سوریه» پیوستند.
*«ذوالفقار حسن عزالدین» (با نام جهادی «علی») به تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۷۴ شمسی در شهر «صور» متولد شد. وی نخستین شخص از این عکسِ سه نفره بود که یارانِ دبستانی‌اش را ترک کرد و به تاریخ ۳ آذر ۱۳۹۲ شمسی، به دست «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» سر از تنش جدا شد. پیکر او هنوز پیدا نشده است.
*«نزار حَمَد کورانی» (با نامِ جهادی«کفاح») به تاریخ ۳۰ دی ۱۳۷۴ شمسی، در روستای «یاطر» متولد شد. او نیز به تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۴ شمسی، در «سوریه» پای بر بساطِ «عند ربهم یرزقون» نهاد.
*«علی یوسف عطیه» (با نام جهادی «امیر») به تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۷۵ شمسی در روستای «طربیخا» متولد شد. «علی» آخرین نفر از این عکسِ یادگاری بود که به تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ شمسی، به یارانِ شهیدش پیوست.
به این ترتیب، یارانِ دبستانی حزب الله، هر سه، میهمانِ سفره‌ی «اباعبدالله الحسین(صلوات الله علیه)» شدند.
روحمان با یادشان شاد
هدیه به ارواح بلندپروازشان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

عکس/یاران دبستانی که »مدافع حرم» شدند

عکس/یاران دبستانی که »مدافع حرم» شدند

منبع:  مشرق

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار