عکس/ همدانی ها حالش را ببرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75883
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
شاخص : آن روزها، «حسین همدانی» یکی از فرمانده محورهای «تیپ 27 محمد رسول الله(صلوات الله علیه)» بود. این تصاویر به احتمال قوی درست در روز سوم خرداد 1361 شمسی برداشته شده اند.
.
«علی همدانی»یکی از کارگران «شرکت نفت آبادان»، به تاریخ جمعه، ۲۴ آذر ماه ۱۳۲۹ شمسی (مصادف با ۵ ربیع الاول ۱۳۷۰ قمری) در  شهرستان «آبادان» صاحب دومین فرزندش شد و نامش را «حسین» گذاشت. او سه سال بعد درگذشت و چهار فرزند و همسرش، به «همدان» بازگشتند. «حسین» با رنج و زحمت و محرومیتِ یتیمی، بالید و قد برافراشت. خدمت سربازی اش را در رسته ادوات گردان ۱۵۸ از تیپ ۵۵ هوابرد شیراز به عنوان خدکه ی خمپاره انداز ۸۱ م.م طی کرد. سال ۱۳۵۶ شمسی با دختر دایی اش ازدواج کرد و … طوفانِ «نهضتِ روح الله»، سرنوشت این جوان ۲۸ را در مسیری قرار داد که به یکی از چند ده نفرِ موسسِ «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همدان» تبدیل شد و از همین هسته‌ی محدود بود که در سال‌های جنگ، درختِ تناورِ «لشکر ۳۲ انصارالحسین(صلوات الله علیه)» سربرافراشت و به یکی از کارآمدترین یگان های زمینی «سپاه» تبدیل شد. فرماندهی این لشکر، بیش از سه سال بر عهده ی «حاج حسین» بود و پس از آن، سکانِ «لشکر ۱۶ قدس گیلان» به دستش سپرده شد و …
پس از پایان جنگ علیه بعثیان متجاوز، «حاج حسین» در جبهه های مختلف نبرد با فتنه گران داخلی و یا مزدوران خارجی، درخشش هایی به یادماندنی از خود نشان داد که کینه‌ی عمیقی در دل معاندانِ نظام اسلامی و نهضت روح الله برجاگذاشت.

و آخرین میدانی که «حسین همدانی» برای مجاهدت های خود برگزید، «دفاع از حرم بانوی مقاومت» در برابر فتنه‌ی «اسلام آمریکایی» بود.
امیرِسپیدموی جبهه های نبرد حق علیه باطل، پس از ۳۵ سال پوشیدن لباس پاسداری از نهضت حسینی، سرانجام روز پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ شمسی، در میدانِ دفاع از حرمِ «بانوی مقاومت»، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)، «مزدِ خوبان» را دریافت کرد و پای بر بساط «عندربهم یرزقون» نهاد.
مبارک باد بر آن پیرجنگاور همدانی، گوارای وجود  آن سالارِ «انصارالحسین»، برازنده‌ی روح بلندپرواز آن سردارِ «قرارگاه زینب».

تصاویری که پیش رو دارید، در «عملیات الی بیت المقدس» و پس از تسلیم شده گسترده ی متجاوزان بعثیبه فاتحانِ شهر، به ثبت رسیده است. آن روزها، «حسین همدانی» یکی از فرمانده محورهای «تیپ ۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه)» بود. این تصاویر به احتمال قوی درست در روز سوم خرداد ۱۳۶۱ شمسی برداشته شده اند.
سلام بر او روزی که زاده شد
سلام بر او روزی که به شهادت رسید
و سلام بر او روزی که دیگربار زنده برانگیخته خواهد شدهدیه به روحِ بلندپروازش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

تصاویری برای افتخارِ همدانی ها
.
تصاویری برای افتخارِ همدانی ها
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار