عکس یادگاری پناهجویان با مرکل+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70774
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۵۰
شاخص : در حالی که هفته گذشته آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان خواستار جلوگیری از اعزام آوارگان سوری به کشورش و انتقال آنها به مکه و مدینه شده بود، روز گذشته با در جمع گروهی از پناهجویان سوری حاضر شده و با آنها عکس یادگاری گرفت.

سرویس سیاسی شاخص- در حالی که هفته گذشته آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان در مصاحبه ای خواستار جلوگیری از اعزام گسترده آوارگان سوری به کشورش و انتقال آنها به مکه و مدینه (عربستان سعودی) شده بود، روز گذشته با حضور در جمع گروهی از پناهجویان سوری حاضر شده و با آنها عکس یادگاری گرفت.

عکس یادگاری پناهجویان با مرکل+تصاویر
از سوی دیگر کمیسراتحادیه اروپا در امور مهاجرت با تاکید بر اینکه بحران پناهندگان اروپا تا زمانی که همسایگان ما در شعله‌های آتش قرار دارند طول می‌کشد این بحران را آزمونی برای اروپا دانست. وی تصریح کرد: من بر این باورم که کشورهای اروپایی این مسئله را به رسمیت شناخته اند که ما همه مشترکا باید روی این بحران انسانی واکنش نشان دهیم. این وضعیت یک آزمون سخت و تصادفی برای اروپا است.

عکس یادگاری پناهجویان با مرکل+تصاویر
این مقام اروپایی در ادامه گفت: در کوتاه مدت ما این هدف را دنبال می کنیم که فشارها روی کشورهایی که شمار پناهندگان آن ها رو به افزایش است در مجارستان، یونان و ایتالیا را کاهش دهیم. بنابراین سیستم جدید نه تنها به نفع تمام اتحادیه اروپا بلکه بخصوص به نفع مجارستان است. مجارستان باید از این فرصت استفاده کند.
عکس یادگاری پناهجویان با مرکل+تصاویر
وی از آمادگی کمیسیون اروپایی برای حمایت از مجارستان برای غلبه بر این چالش بزرگ خبر داده و در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: همه کشورهایی که به خانواده اروپایی تعلق دارند باید همچنین به سیاست اتحادیه اروپا در قبال پناهندگان پایبند باشند. طبیعتا ما نمی توانیم کسی را مجبور به اجرای قواعد جدید کنیم.
عکس یادگاری پناهجویان با مرکل+تصاویر
اما از طرف دیگر همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید پی ببرند که بحران پناهندگان فراتر از ظرفیت آن ها است. اما متاسفانه پوپولیست هایی در اتحادیه اروپا وجود دارند که در درجه اول با انگشت به دیگران اشاره می کنند به جای اینکه همبستگی خود با آن ها را نشان دهند.
 انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار